Świdnica wyrusza na Antarktydę

Filmem „Spotkania na krańcach świata” w reżyserii Wernera Herzoga zakończy się pierwszy sezon Dokumentalnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Okiem Młodych”. W ramach świątecznego pokazu specjalnego widzowie zobaczą najbielszy kontynent świata – Antarktydę.

arktyka

Antarktyda od dawna nie jest już dzikim lądem. Mimo skrajnie nieprzyjaznego klimatu, spotkamy tu mniejsze i większe stacje badawcze, które przyciągają najbardziej nietypowe postaci z całego świata. W filmie Herzog przygląda się niezwykłej tkance społecznej, jaka funkcjonuje na kontynencie. Wszyscy, którzy znajdowali się gdzieś na marginesie życia społecznego w swoich rodzinnych stronach, tutaj są większością, wspólnie tworząc barwną mozaikę.

Oprócz pingwinów i niedźwiedzi polarnych uczestnicy spotkania zobaczą najbardziej kolorowe postaci z całego świata. – Choć warunki nie sprzyjają zamieszkaniu, Antarktyda działa jak magnes na naukowców, badaczy i spragnionych przygody podróżników. Herzog w mistrzowski sposób przeplata historie swoich bohaterów z majestatyczną przyrodą Antarktydy – mówi Stanisław Abramik z Wrocławskiej Fundacji Filmowej i jak dodaje, na kinomanów czeka podwójna uczta – oprócz nietuzinkowych postaci, na ekranie widzimy też wizualny spektakl; widowisko, gdzie sprawy przyziemne przeplatają się z pytaniami o istotę życia. – Co jednak najważniejsze – do całej opowieści Herzog przemyca mnóstwo humoru – zaznacza.

W czwartek, 10 grudnia, zapraszamy na Świąteczny pokaz specjalny DDKF „Okiem Młodych” odbędzie się w czwartek, 10 grudnia. Wyjątkowo pokaz będzie miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K . Norwida przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy. Wstęp wolny.

Na pokaz filmu i dyskusję zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *