Świdnica postawiła na sport, ruch i turystykę (FOTO)

Blisko półtora tysiąca świdniczan czynnie włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i organizowanego w jego ramach XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Od  26 maja do 1 czerwca w świdnickich szkołach i przedszkolach odbyły się masowe przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe. Wyniki lokalnych działań zostały już wysłane do organizatorów ETSdW. Jeśli Świdnica dobrze wypadnie na tle innych miast o porównywalnej wielkości zostanie uhonorowana nagrodami w postaci sprzętu sportowego.

srmig (13)

W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Świdnicy zostało zorganizowanych szesnaście wydarzeń o charakterze sportowo-turystyczno-rekreacyjnym.  Wśród zaangażowanych placówek były Przedszkole Miejskie nr 3, Przedszkole Miejskie nr 6, Szkoła Podstawowa nr 1, SP 6, SP 105 i SP 315, a koordynatorem akcji był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zaproponowane formy aktywności fizycznej były urozmaicone. Dzieci z Przedszkola nr 3 między innymi wędrowały po Górach Bystrzyckich, a ich koledzy i koleżanki z „szóstki” przeżyły niezapomnianą w Zagrodzie Kraszowickiej.  – Na miejscu poznały zwierzęta mieszkające w zagrodzie, karmiły je, dowiedziały się od ich właścicieli jak prowadzona jest hodowla, nauczyły się piec  chleb, wspólnie się bawiły  w zabawy i gry terenowe – opowiada Danuta Wencko, dyrektor placówki. W SP 1 i SP 6 odbyły się wielkie zawody sportowe. W „jedynce” Dzień Sportu przyciągnął ponad 400 uczniów. Ponad 200 osób bawiło się w „szóstce”.  Tam grano między innymi w ringo, bule czy dwa ognie.  Sporo działo się też w mniejszych szkołach. W SP 105 zorganizowano aż cztery ciekawe imprezy w tym wycieczkę do Karpacza, a w SP 315 atrakcją był sportowy festyn rodzinny: Przeprowadzono konkurencje dla całych rodzin. Były to: nalewanie wody do butelek na czas, strzały do bramki przy użyciu kija hokejowego i różnych piłeczek,  koniczynka na czas, rzuty do kosza i rzuty ringiem do celu. Wzięło w nich udział  45 dzieci i tyle samo dorosłych. Zmaganiom przyglądało się i kibicowało zawodnikom ponad 200 osób, które również aktywnie spędzały czas korzystając w przerwach między kolejnymi konkurencjami ze zjeżdżalni i ruchomego zamku – opowiada Alicja Komarnicka, kierownik nadzoru pedagogicznego szkoły.

W sumie we wszystkich przedsięwzięciach wzięły udział dokładnie 1406 osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *