Świadomi zagrożeń

Uczniowie ze świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 4 są już świadomi zagrożeń. Na spotkaniu z policjantką dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać uwagę i czego unikać.

fot. KPP Świdnica

Dzielnicowa Posterunku Policji w Słotwinie st. sierż. Marta Balewicz odwiedziła najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a wszystko to w ramach realizacji programu „Świadomy Junior”.

Edukacja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o bezpieczeństwo własne jak i innych osób. Dlatego też funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy regularnie prowadzą spotkania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa – wyjaśnia st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Dzielnicowa Posterunku Policji w Słotwinie st. sierż Marta Balewicz odwiedziła najmłodszych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

Mali słuchacze dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać  uwagę i czego unikać. Z dziećmi omówiła również temat bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, na podwórku i w szkole.

Dzielnicowa w trakcie spotkania przypominała najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz  jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, wskazując miejsca, w których przechodzenie jest zabronione.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowach, zadawały mnóstwo nurtujących je pytań wykazując się jednocześnie znakomitą znajomością przepisów ruchu drogowego, numerów alarmowych i sytuacji, które wymagają ich użycia. Niezwykle istotną częścią spotkania były rozmowy na temat noszenia odblasków. Policjantka przypomniała, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie bardziej bezpieczni

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *