Sukcesy świdnickich karateków

karate1

karate1Pięć miejsc na podium wywalczyli reprezentanci Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin na XXXIV Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego. Najlepszych karateków regionu gościły Ząbkowice w sobotę 21 marca.

Z siódemki podopieczny Zbigniewa Romanowskiego najlepiej spisała się Patrycja Pałka, która wygrała rywalizację w w kategorii kumite juniorek młodszych do 60 kg. W tej samej kategorii Sara Borkowska była druga. Trzecie miejsca w kumite juniorów młodszych do 65 kg zajęli Jakub Fąfara i Artur Marcyniuk, natomiast Wiktor Zaremba był drugi w kumite młodzików + 65 kg. karate1

Dobry start zanotowała również Katarzyna Stryczek, która była piąta w kacie seniorek oraz Norbert Pękosz w kat. kumite młodzików +65 kg. Młody zawodnik mógł zajść wysoko, ale w ćwierćfinale wpadł na klubowego kolegę – Zarembę.

Trener Romanowski był zadowolony z występu w Ząbkowicach. Młodzi zawodnicy wspaniale nawiązali do sukcesów najlepszych świdnickich mistrzów karate kyokushin – mówi.

Na zdjęciu od lewej stoją: Jakub Fąfara, Wiktor Zaremba, Patrycja Pałka, sensei Zbigniew Romanowski, Sara Borkowska, Artur Marcyniuk.