Sukces motywuje do pracy!

W niedzielę, 7 stycznia w hali sportowej na osiedlu Zawiszów w Świdnicy rozegrany zostanie kolejny, piąty już z kolei Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Wzorem lat poprzednich Świdnicę odwiedzi i weźmie udział w zmaganiach piłkarskich wielu zawodników z klubów polskiej Ekstraklasy. Kogo w tym roku chce wesprzeć swoją akcją Fundacja Łączy nas Football? Opowiada jej prezes Wiesław Żurek.

Przed nami kolejna edycja Charytatywnego Halowego Turnieju Piłkarskiego. Zanim przejdziemy do szczegółów zacznijmy od podstaw. Skąd pomysł na organizację tego typu imprezy?

Od samego początku był to wspólny pomysł: mój i Remka Jezierskiego. Zaczęliśmy bardzo spontanicznie. Pierwszą naszą imprezą był mecz piłkarski Polonia Świdnica – Gwiazdy Polskiej Ekstraklasy. Oczywiście były obawy, czy impreza wypali, czy przyjdą kibice, czy przyjadą znani piłkarze, czy pogoda dopisze, itp. Dobre chęci to nie wszystko, aby coś się udało naprawdę wiele się trzeba napracować, liczyć na pomoc innych i na sprzyjające okoliczności. Przy dużym wsparciu ŚOSIR-u, impreza doszła do skutku. I co? To było niesamowite. Na świdnicki stadion przyszło około 1,5 tysiąca świdniczan. Sam mecz piłkarski był super, licytacje emocjonujące, a wszystkiemu temu towarzyszyła naprawdę fantastyczna atmosfera. Zebraliśmy ponad 13 tysięcy złotych i przekazaliśmy te pieniądze na leczenie i rehabilitację całkowicie sparaliżowanemu wskutek nieszczęśliwego wypadku, byłemu piłkarzowi Polonii Świdnica. Skoro udało się raz, postanowiliśmy z Remkiem organizować takie przedsięwzięcia cyklicznie. Aby to sformalizować, założyliśmy fundację i corocznie teraz w styczniu organizujemy Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Impreza na stałe wpisała się w krajowy kalendarz przedsięwzięć o takim charakterze. To cieszy, ale zarazem motywuje do dalszej, lepszej jeszcze pracy oraz do realizacji nowych inicjatyw i pomysłów.

Dla kogo tym razem zagrają uczestnicy turnieju i kogo zobaczymy w hali na Zawiszowie?

Tym razem beneficjentami tego charytatywnego przedsięwzięcia będzie trójka ciężko chorych dzieci. Robimy to dla 2-letniej Lilii, 5-letniego Krystiana i 7-letniego Łukasza. A zagrają dla nich Zagłębie Lubin, Lech Poznań – Oldboje, Polonia Świdnica i Przyjaciele oraz reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football”. Oprócz wielu znanych obecnych i byłych piłkarzy odwiedzą nas również wybitni przedstawiciele innych dyscyplin sportu, a Paweł Skóra – Mistrz Świata we free stylu, zaprezentuje swoje nieprawdopodobne wręcz umiejętności związane z żonglerką piłką nożną.

Czy w tym roku również zaplanowano jakieś licytacje? O co będzie można walczyć?

Oczywiście, że tak. Pod młotek pójdą atrakcyjne piłkarskie gadżety:

– koszulka Roberta Lewandowskiego – klubowa z Bayernu Monachium

– koszulka Roberta Lewandowskiego – reprezentacyjna

– koszulka Kuby Błaszczykowskiego – klubowa VFL Wolfsburg

– koszulka Kuby Błaszczykowskiego – reprezentacyjna

– koszulka Arka Milika – klubowa FC Napoli

– koszulka Piotra Zielińskiego – FC Napoli

– koszulka Kamila Glika – reprezentacyjna

– koszulka Łukasza Fabiańskiego – reprezentacyjna

– koszulka Zbigniewa Bońka – reprezentacyjna

– koszulka Michała Pazdana – klubowa Legia Warszawa

– koszulka Kuby Świerczoka – klubowa Zagłębie Lubin

– koszulka Duszana Kuciak – klubowa Lechia Gdańsk

– piłka z autografami całego zespołu Legia Warszawa

– piłka z autografem Zbigniewa Bońka

A to jeszcze nie wszystko. Emocje, które towarzyszyć będą licytacjom z pewnością będą podobne do tych związanymi z meczami piłkarskimi. Mamy również niespodzianki dla kibiców. Bo każdy wchodzący na turniej kupując cegiełkę za 10 zł po zakończeniu imprezy będzie mógł stać się właścicielem bardzo wartościowych nagród, m. in.

– piekarnik do zabudowy firmy Electrolux

– tablet Samsung Galaxy AT280

– tablet ARCHOS 101b Copper

– czajnik Zelmer CK1004

– lodówka Amica FM 136.4

– złoty pierścionek z brylantem

– oraz wiele innych atrakcyjnych nagród, m. in. vouchery do znanych świdnickich restauracji, wejściówki do kina Cinema 3d, itp.

Kupno większej ilości cegiełek zwiększa oczywiście szansę wylosowania powyższych nagród.

Poszczególne mecze to zabawa czy prawdziwa rywalizacja?

Przede wszystkim zabawa połączona z pomaganiem. Jednak większość zawodników, którzy wezmą udział w Turnieju to obecni bądź obecni profesjonalni piłkarze. Rywalizację więc mają w genach. Ale zabawa na pierwszym miejscu.

Ile pieniędzy udało się zebrać do tej pory? Komu pomogła dotychczas fundacja?

Na leczenie i rehabilitację ciężko chorych dzieciaków, na organizację wyjazdów dzieci na mecze polskiej Ekstraklasy – nasze dzieci zawsze stanowią eskortę piłkarzy na boisko, na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, na organizowanie innych lokalnych inicjatyw związanych z promocją sportu w ciągu pięciu lat Fundacja przeznaczyła kwotę ok. 150 tysięcy złotych. Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, firm oraz po prostu ludzi o dobrych sercach mogliśmy zrealizować to, o czym mowa powyżej. Ważnym podkreślenia jest fakt, że działalność Fundacji ma charakter nom-profit, a wszyscy zaangażowani w realizację naszych inicjatyw pracują społecznie. Korzystając z okazji dziękuję tym wszystkim, z którymi współpracujemy i którzy nas wspierają. „Dobrzy ludzie szukają pomocy pomagając.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *