Stwórz cykl fotografii i wygraj 5 tysięcy!

Nawet 5 tysięcy złotych można wygrać w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Zestaw 2017”. Będzie to już jego 23. edycja.

Organizatorem konkursu jest Świdnicki Ośrodek Kultury, a komisarzem Andrzej Protasiuk, znany artysta fotograf, pomysłodawca i twórca takich cyklicznych imprez jak Dni Fotografii czy Dni Papieskie.

Jak sama nazwa wskazuje, w konkursie biorą udział wyłącznie zestawy, czyli cykle prac. Jeden autor może nadesłać do czterech zestawów w każdym dziale. Konkurs jak zawsze jest przeprowadzany w dwóch działach – fotografii reportażowej i fotografii poszukującej. W tej pierwszej liczy się fotograficzna rejestracja czasu i miejsca, w którym żyjemy oraz ważne problemy społeczne, a także osobisty stosunek autora do rzeczywistości. W dziale drugim ważne jest poszukiwanie nowych środków wyrazu fotograficznego otaczającego nas świata, ludzi, myśli, doznań, wrażeń, a także rozważania formalne, poszukiwania w obszarach struktury obrazu fotograficznego oraz wizualnej rzeczywistości.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Przyznane zostanie Grand Prix „Zestaw 2017″ czyli medal oraz 5 tysięcy złotych.  Natomiast w działach: fotografia reportażowa i fotografia poszukująca do wygrania są nagrody w wysokości 1 500 zł za pierwsze miejsce i 1000 zł za drugie miejsce.

Ostateczny termin przyjmowania prac mija 30 czerwca 2017 r. Najlepsze zdjęcia nadesłane na konkurs zobaczymy w ramach wrześniowych Dni Fotografii.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Świdnicki Ośrodek Kultury pod numerami tel. 74/851-56-57 oraz 74/852-29-78. Regulamin dostępny jest również na stronie www.sok.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *