Studentka z Kolumbii uczyła Polaków

Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wzięli udział w zajęciach językowo-kulturoznawczych prowadzonych przez studentów z zagranicy. Tym razem języka angielskiego uczyła ich Laura Muriel Texidor, kolumbijska studentka dziennikarstwa.

oświata kolumbia 1

Wraz z anglistkami Renatą Mikołajewicz-Gołąb i Renatą Świderską, prowadziła ciekawe zajęcia, będące wzbogaceniem programu szkolnego. W lekcjach wzięła udział młodzież wszystkich klas technikum i klasy III WP z podziałem na

grupy wiekowe i pod względem umiejętności językowych. Kolumbijka piękną angielszczyzną, posiłkując się przygotowanymi wraz z koordynatorkami programu prezentacjami, opowiadała o Kolumbii. Na lekcjach omawiano historię, geografię, czasy kolonialne, folklor, tradycje, klimat i środowisko Kolumbii.

Niezwykłe zainteresowanie budziły opowieści o przepięknych, bajecznie kolorowych kolibrach, tapirach, anakondach, leniwcach i niebezpiecznych zwierzętach zamieszkujących Amazonię.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak Kolumbijczycy spędzają okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Poruszone zostały tematy dotyczące przesądów i różnych tradycji. Okazało się, że w Kolumbii nie są obchodzone 6 grudnia Mikołajki oraz nie ma Wigilii
– relacjonuje nauczycielka i koordynatorka programu Renata Mikołajewicz-Gołąb.

Uczniowie wszystkich, wcześniej wspomnianych klas, mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia pod koniec zajęć w nauce salsy. Wiele radości przysporzyło im naśladowanie perfekcyjnie wykonywanych przez Kolumbijkę tanecznych kroków.

Zakończeniem tygodniowych warsztatów był przeprowadzony w języku angielskim konkurs drużynowy „Exploring Colombia”, w którym uczestniczyła młodzież z klas II TG, I TI, I EG.

Kontakt z żywym językiem nie ograniczał się tylko do zajęć szkolnych. Młodzież miała możliwość przełamywania barier językowych na wspólnych wycieczkach z Laurą Muriel
podczas zwiedzania Strzegomia, Bazyliki Mniejszej, Rynku, wspólnych jazdach na lodowisku, obejrzenia spektaklu teatralnego „Sachem” w SCK, zwiedzania hali widowiskowo-sportowej strzegomskiego OSiR-u, a także odwiedzenia Świdnicy – dodaje nauczycielka.

Warsztaty, w których uczestniczyła studentka, były doskonałym sposobem wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego.

Zorganizowanie tygodniowych warsztatów języka angielskiego było możliwe w ramach programu „PLN IT”, prowadzonego przez organizację AIESEC. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji zajęcia z uczniami były prowadzone przez studentkę z Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *