Strzelec opanował Witoszów (FOTO)

100 4096

100 4096Do Witoszowa zjechali członkowie Związku Strzeleckiego z całego Dolnego Śląska. W sobotę paramilitarną organizację wizytował tam przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej. Były widowiskowe ćwiczenia, musztra i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Broni i Militariów.

Do Witoszowa zjechali członkowie Związku Strzeleckiego z całego Dolnego Śląska. W sobotę paramilitarną organizację wizytował tam przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej. Były widowiskowe ćwiczenia, musztra i zwiedzanie tamtejszego Muzeum Broni i Militariów.

Strzelcy zgrupowali się na terenie zalesionych wzgórz z bunkrem poniemieckim, miejscu gdzie niegdyś ćwiczyli czerwonoarmiści. Na miejsce zbiórki zgłosiły się: Oddział ZS Świdnica z komendantem st. sierż. Stefanem Chałatem, Oddział ZS Strzegom z komendantem st. sierż. Krzysztofem Dziurlą, z komendantem Oddziału ZS Wrocław sierż. Krystianem Betlejem. Ponadto w tym ważnym wydarzeniu uczestniczył również przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Pancerni” ze Strzegomia st. szer. rez. Bolesław Cyga, dowódca grupy ASG z Jaroszowa Wojciech Ścigajło. Paramilitarystów wizytował płk Witold Gniecki, pełnomocnik MON ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych, współpracownik gen. dyw. prof. Bogusława Packa. Meldunek złożył st. sierż. ZS Stefan Chałat. 100 4096

O szczegółach wydarzenia opowiada Krzysztof Dziurla. Po powitaniu gościa przez strzelców udaliśmy się na miejsce ćwiczeń, które były prowadzone na czterech punktach: musztra, składanie i rozkładanie broni, taktyka zielona-zerwanie kontaktu, podstawy taktyki czarnej. Ćwiczenia prowadzone były przez instruktorów związku strzeleckiego: kpr. rez. Emila Kołakowskiego, drużynowego ZS Pawła Rodzaja, st. strz. ZS Marcinę Gizkę, strz. ZS Łukasza Paradzieja. W zadaniach z taktyki wykorzystano repliki broni i środki pozoracji pola walki. Ważnym w tym dniu wizyty był udział osób wspierających: kpr. rez. Józefa Bogackiego, st. szer. rez. Zbigniewa Kołodzieja, którzy prowadzili ciekawe rozmowy z panem pułkownikiem na temat naszych działań, planów i perspektyw związku strzeleckiego w zakresie współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz z władzami lokalnymi. Po zajęciach, miłym akcentem było wspólne zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Ponadto wspólne zdjęcia uczestników i zbiórka, na której płk Gniecki podsumował wysiłek strzelców nagradzając wyróżnionych wartościowymi gadżetami, zakończyły ćwiczenia w terenie. Kulminacyjnym punktem wizytacji były rozmowy, prezentacje oddziałów oraz przemieszczenie się wszystkich do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie. Eksponaty zachwyciły wielu i duże wrażenie również wywarły na naszym gościu, który zapytany przeze mnie o poziom wyszkolenia i podsumowanie prawie czterogodzinnej wizyty w skali 1-5, przyznał 6 pkt. Zmotywowani otrzymaniem tak wysokiej oceny wszyscy wracaliśmy do domów bardzo zadowoleni.

foto K.Dziurla

{gallery}galerie/150208strzelec{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *