Strzegomskie lodowisko oblężone

036-03

036-03Co drugi mieszkaniec Strzegomia odwiedził miejskie lodowisko otwarte. Sezon zakończył się więc dużym sukcesem.

Co drugi mieszkaniec Strzegomia odwiedził miejskie lodowisko otwarte. Sezon zakończył się więc dużym sukcesem.

036-03

 

Strzegomskie lodowisko pod chmurką organizuje dla najmłodszych wiele atrakcji. W tym sezonie na przykład taflę odwiedził św. Mikołaj (foto: UM Strzegom)

 

Biorąc pod uwagę, to że w Strzegomiu mieszka ok. 17 tysięcy osób, „biały orlik” pomieści jednorazowo maksymalnie 35 osób, a sezon trwa tylko trzy miesiące, to liczba sprzedanych biletów wydaje się być imponująca. W przybliżeniu, nabył go co drugi mieszkaniec tego miasta. Zdecydowanie częściej niż dorośli, ślizgały się dzieci i młodzież.

Sprzedaliśmy 1267 biletów normalnych i 6332 ulgowych. Wynik podobny do ubiegłorocznego. Spadła ilość wypożyczeń łyżew do 4200, ale świadczy to o tym, że więcej osób zakupiło sobie własne, jednocześnie częściej bywają one na lodowisku – mówi Grzegorz Luszawski, dyrektor strzegomskiego OSiR-u. – Dzieci mogą ślizgać się z urządzeniami do nauki jazdy –pingwinkami. Kaski są wypożyczane nieodpłatnie. Nasi podopieczni startowali nawet w turnieju „białego orlika” fundacji Mariusza Czerkawskiego. Zajęli wysokie, czwarte miejsce – cieszy się Grzegorz Luszawski.

Przyszły sezon będzie dla lodowiska już piątym z kolei.

MM

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *