Strzegomski OSiR przechodzi metamorfozę

Trwa przebudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Będzie tu nie tylko nowe boisko z naturalną trawą, system nawadniający, bieżnia, ale także nowe oświetlenie i trybuna.

Trwa przebudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Będzie tu nie tylko nowe boisko z naturalną trawą, system nawadniający, bieżnia, ale także nowe oświetlenie i trybuna.

Roboty budowlane na dolnej płycie boiska potrwać mają do końca lipca tego roku. Natomiast zakończenie prac związanych z przebudową boiska górnego i obiektów lekkoatletycznych przewidziane jest dopiero w połowie lipca roku przyszłego

 

Równolegle prowadzone są prace na górnej płycie boiska do piłki nożnej wraz z obiektami lekkoatletycznymi oraz prace na płycie boiska z trawy naturalnej. Na tym drugim, do tej pory wykonane zostało odwodnienie oraz podziemny zbiornik do retencji wody deszczowej, która będzie wykorzystywana do podlewania nawierzchni. Dolna płyta zyskała podziemną część instalacji automatycznego sytemu nawadniającego, a już wkrótce trybuna będzie mieć zadaszenie. Gotowe jest zasilanie elektryczne. Oprócz słupów oświetlenia boiska, zamontowano tu słupy piłkochwytów. Wybudowano ponadto podbudowę boiska, betonową trybunę dla kibiców i schody terenowe. Z kolei na górnej płycie boiska do piłki nożnej wraz z obiektami lekkoatletycznymi, wykonano drenaż i kanalizację deszczową. Gotowe jest już też odwodnienie liniowe bieżni. Do zrealizowanych działań należy również odbudowa pod boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy i pod bieżnię z nawierzchnią poliuretanową.

Aktualnie powstają tu place dojazdowe i ciągi komunikacyjne.

 

Oprac. mm, foto: UM Strzegom

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *