Stawiają na pływanie (FOTO)

Nowy klub pojawił się na sportowej mapie Świdnicy. To KS Neptun Świdnica. Pływacy w nim zrzeszeni mają za sobą już pierwsze starty!

Nowy klub pojawił się na sportowej mapie Świdnicy. To KS Neptun Świdnica. Pływacy w nim zrzeszeni mają za sobą już pierwsze starty!

Grupa rodziców młodych adeptów pływania skrzyknęła się kilka tygodni temu. Formalnie klub rozpoczął działalność 23 września. – Zadaniem klubu będzie przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do czynnego uprawiania sportu jakim jest pływanie – tłumaczą założyciele i zapowiadają, że w planach jest szkolenie zawodników, jak również nauka pływania najmłodszych. Być może w przyszłości powstanie też sekcja dla dorosłych.

Kadra szkoleniowa składa się z wysoko wykwalifikowanych fachowców, trenerów I i II klasy: Beaty Pożarowczyk, Sławomira Kuczko i Wojciecha Ostrowskiego. Ten drugi od dwóch lat współpracuje z samym Radosławem Kawęckim, jednym z najlepszych polskich pływaków.

 

Sportowy debiut Neptuna nastąpił 3 i 4 października w czeskim Trutnovie. Na zawodach „Velka Cena Mesta Trutnova” pojawiła się dziewięcioosobowa reprezentacja klubu w składzie: Agnieszka Franków, Dominika Sokolowska, Patryk Kawalko, Kuba Dzieniakowski, Julia Agatowska, Aleksandra Wojnowska, Oskar Cebula, Oscar Gawiński i Wiktoria Bejster. Świdniczanie wywalczyli sześć medali: jeden złoty (Oskar Cebula), dwa srebrne (Dominika Sokołowska i Oskar Cebula) oraz trzy brązowe (Oskar Cebula). 17 i 18 października pływacy z Neptuna wezmą udział w zawodach Torpeda Cup w Oleśnicy.

Więcej informacji o klubie można znaleźć na stronie internetowej: https://www.facebook.com/plywajazneptunem?fref=ts

(ram)

{gallery}galerie/00neptun{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *