Startuje Memoriał Grzegorza Solarza

Dwanaście drużyn na starcie, w tym jedna ekipa z Czech i jedenaście polskich zespołów z aż sześciu województw. I Memoriał Piłkarski im. Grzegorza Solarza organizowany przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica zapowiada się niezwykle interesująco. Trzydniowy turniej odbędzie się już w dniach 1-3 marca!

Nie często w Świdnicy jesteśmy świadkami podobnych wydarzeń, stąd emocje były na prawdę spore. Podczas spotkania przedstawiono sylwetkę głównego patrona turnieju – Grzegorza Solarza. Były trener przedwcześnie zmarł w 2018 roku, prowadząc w przeszłości przez wiele lat drużyny świdnickiego klubu. Zawody przeznaczone będą dla piłkarzy w kategorii wiekowej U-13, a cała walka toczyć się będzie o bardzo atrakcyjne nagrody. Oprócz pucharów, medali i dyplomów, na najlepsze drużyny czekają bony pieniężne do wykorzystania w formie sprzętu sportowego w firmie JAKO Polska – kwoty: 1200, 800, 500 i 300 zł. Wyróżnieni zostaną ponadto najlepsi piłkarze każdej drużyny i najlepsi zawodnicy całego turnieju. Tu na graczy czekają między innymi nagrody w postaci sprzętu elektronicznego i sprzętu sportowego.

Turniej rozegrany zostanie na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozpocznie się w piątkowe (1 marca) popołudnie, a zakończy w niedzielę, 3 marca około 17.00. Ceremonię zamknięcia I Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza przewidziano w okolicy głównej płyty świdnickiego OSiR-u. Organizatorem turnieju jest Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Impreza współfinansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Świdnicy i Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

(kkk)

Podział na grupy

Grupa A

– Akademia Piłkarska Reissa Poznań (województwo wielkopolskie)

– Miedź Legnica (województwo dolnośląskie)

– Kania Gostyń (województwo wielkopolskie)

– Juventus Academy Bydgoszcz (województwo kujawsko-pomorskie)

– Zjednoczeni Żarów (województwo dolnośląskie)

– SK Sedlec (Czechy)

Grupa B

– Polonia-Stal Świdnica (województwo dolnośląskie)

– Żaki Szczecin (województwo zachodniopomorskie)

– Boruta Zgierz (województwo łódzkie)

– Górnik Wałbrzych (województwo dolnośląskie)

– Karolina Jaworzyna Śląska (województwo dolnośląskie)

– MKS Żory (województwo śląskie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *