Startuje akcja charytatywna „Podziel się”

 

Pomaganie jest proste! – to motto akcji charytatywnej „Podziel się”, którą od czterech lat prowadzi w Świdnicy artysta kabaretowy, członek Kabaretu Młodych Panów, Robert Korólczyk wraz z grupą przyjaciół. Mała iskra rzucona przez tych kilkoro ludzi roznieciła płomień w sercach setek świdniczan – właścicieli firm, ich pracowników i osób prywatnych, których z roku na rok przybywa. Bez znaczenia jest wielkość pomocy czy jej rodzaj. Liczy się dobre serce i chęć dzielenia się, nawet jeśli podzielić się możemy tylko wolnym czasem.

podzielsie_2013_2

Przez pierwsze trzy lata akcja „Podziel się” była czymś w rodzaju pospolitego ruszenia, które instytucjonalnie wspierały lokalny tygodnik „Wiadomości Świdnickie” i młodzieżowy portal naszaswidnica.pl. Organizatorzy zbierali dary rzeczowe znajdujące się na liście potrzeb osób wskazanych przez pomoc społeczną, a następnie pakowali je i rozwozili do podopiecznych w przebraniu kolędników i w towarzystwie pracowników socjalnych.

W tym roku Kabaret Młodych Panów, którego członkiem jest Robert Korólczyk, założył Fundację Piątka, a świdnicka akcja stała się impulsem do szerszej działalności.

To dla nas bardzo ważne, bo jest to spory krok naprzód – podkreśla artysta. – Od początku nasze działania były przejrzyste, ale teraz prowadząc akcję będziemy spać spokojniej niż wtedy, kiedy były one niesformalizowane. Ponadto istnienie fundacji umożliwia nam również zbiórkę pieniędzy, o co sponsorzy pytali nas coraz częściej i na co był już po prostu czas, bo akcja rozrasta się z roku na rok.

23 listopada w Świdnicy odbędzie się koncert, którego celem jest podziękowanie wszystkim dotychczasowym darczyńcom i wolontariuszom. Wystąpi Kabaret Młodych Panów. Niestety, bilety wyprzedały się „na pniu”, co akurat bardzo cieszy organizatorów, bo każda złotówka zostanie przekazana na konto akcji „Podziel się”.

Więcej o akcji w najnowszym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *