Start sezonu Sowy

sowa

sowaUroczyste otwarcie sezonu w Górach Sowich już 1 maja. Z tej okazji wycieczka z przewodnikiem.

Uroczyste otwarcie sezonu w Górach Sowich już 1 maja. Z tej okazji wycieczka z przewodnikiem.

sowa

Tradycyjnie 1 maja rozpoczyna się sezon turystyczny w Górach Sowich. Zapraszamy zatem na wspólną wędrówkę i spotkanie na Wielkiej Sowie. Otwarcie sezonu ma charakter symboliczny, impreza przede wszystkim daje możliwość na poświąteczne spalenie kalorii, trochę ruchu i wędrówkę z przewodnikiem, a także wspólne spotkanie na świeżym powietrzu.

Start o godzinie 8:15 przy ostatnim przystanku ZKM w Rościszowie. W tym roku trasa przeznaczona jest dla wytrwałych piechurów. Grupę poprowadzi przewodnik sudecki – Tomasz Śnieżek. Wędrówka prowadzi szlakiem zielonym w kierunku Podolina przez dawną Kuźnicę do Chaty Turystycznej Bacówka. Tam o godzinie 10:30 będzie można chwilę odpocząć, obejrzeć obiekt po remoncie oraz zobaczyć wystawę pt. „Wieże widokowe w Sudetach” z kolekcji Piotra Adamskiego (Honorowego Gospodarza Wieży Widokowej na Wielkiej Sowie w 2011 roku). Dalej trasa wycieczki wiedzie dawną „Drogą Siedmiu Mostów” do szlaku niebieskiego i dalej już wprost na Wielką Sowę.

Na szczycie o godzinie 13:00 wręczony zostanie Certyfikat Honorowego Gospodarza Wieży Widokowej oraz nastąpi symboliczne przecięcie wstęgi. Wędrówce towarzyszy koncert grupy folkowej „Balkan Sevdah”, grochówka serwowana przez żołnierzy wojska pruskiego, którzy w dniu tym rozbiją tutaj obóz. Ciekawostką będzie także stoisko z materiałami reklamowymi Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich promującymi region w ramach projektu finansowanego ze środków UE „Góry Sowie: tajemnica, przygoda, historia”. Dla odważnych – bezpłatny zjazd na linie z balkonu wieży widokowej.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Pieszycach.

 

doba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *