Staranował bramę, schował się w kojcu dla psa

Był poszukiwany, dlatego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki pieszej schował się w kojcu dla psa. 19-letni mieszkaniec Świdnicy został ostatecznie zatrzymany przez policjantów.

Policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. – Nastolatek, aby nie dać się złapać funkcjonariuszom staranował bramę posesji znajdującej się przy ul. Kamiennej w dzielnicy Szczawienko i ukrył się… w kojcu dla psa. Czujni policjanci zatrzymali mężczyznę i ustalili, że jest on osobą poszukiwaną – relacjonuje sierż. szt. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Kierujący samochodem osobowym przed północą jechał ul. Wrocławską w kierunku Podzamcza. Na widok patrolu młody mężczyzna przyspieszył, dlatego funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego celem dokonania kontroli drogowej. Kierujący pomimo to dalej kontynuował jazdę uciekając ulicami De Gaulle’a i Gagarina, aż skręcił w ulicę Kamienną. Tam po staranowaniu bramy wjazdowej do jednej z posesji został zatrzymany, kiedy uciekając pieszo schował się w kojcu dla psa.

19-letni mieszkaniec Świdnicy w trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy.

Młodociany przestępca odpowie teraz za niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Mężczyzna w związku z tym, iż był osobą poszukiwaną trafił już do Zakładu Poprawczego w Świdnicy, za popełnienie wcześniej innych czynów zabronionych.

fot. KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *