Sprzątanie wieżyczki po raz kolejny

Uporządkujmy wspólnie magiczne miejsce – zachęcają członkowie Świdnickiego Forum Rozwoju, którzy już po raz czwarty organizują piknik oraz akcję sprzątania miejsca po zabytkowej wieżyczce w Parku Młodzieżowym przy ul. Armii Krajowej w Świdnicy. 

IV Piknik pod Wieżyczką odbędzie się w sobotę 12 maja, od godz. 10.00. – Wszyscy mieszkańcy, którym nie jest obojętne dziedzictwo historyczne i kulturalne naszego miasta wspólnie postarają się o to, aby po zimowym zapomnieniu ponownie odkryć to, co z altany pozostało. Na co dzień zapomniane miejsce, które przez lata było miejscem szczególnym, przy którym spotykali się zakochani, odbywały się wieczorki taneczne, grała orkiestra, przez chwile znów będzie tętniło życiem! – zachęcają organizatorzy i dodają: – Będzie to również doskonała okazja do integracji świdniczan, zarówno tych młodych, którzy nie pamiętają świetności tego miejsca, jak i tych, którzy spędzali tutaj wiele radosnych chwil.

To już czwarty raz, jak członkowie Świdnickiego Forum Rozwoju zachęcają, by wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie posprzątać teren pozostałości zabytkowej altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. W poprzednich latach grupa kilkudziesięciu świdniczan zbierała się w tym miejscu i przez kilka godzin intensywnie pracowała. Świdniczanie usuwali razem chwasty i samosiejki. Interwencji wymagały też rosnące obok altany drzewa i krzewy. W ruch poszły grabie, sekatory, piły i łopaty. I co najważniejsze – cała akcja przyniosła spektakularne efekty, bo udało się odsłonić zabytkowe schody wieżyczki!

Świdniccy społecznicy przez te kilka akcji wykonali naprawdę przysłowiowy „kawał dobrej roboty”, jednak, by ta praca nie poszła na marne, trzeba co jakiś czas sprzątać, stąd kolejna akcja, do wzięcia której serdecznie zapraszamy.

Wystarczy tylko przyjść, bo organizatorzy zapewniają niezbędne do prac narzędzia – sekatory, rękawice, grabie, worki na śmieci. Podczas akcji będzie również poczęstunek – grill, jak i zagwarantowane ciepłe i zimne napoje. – Po zakończeniu prac, zapraszamy na zabawy dla młodszych i starszych, w tym uwielbiane banki mydlane! – dodają społecznicy.

Szczegóły https://www.facebook.com/events/566820447021033/

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *