Spotykają się od 28 lat

Weekend u rodzin goszczących, zajęcia lekcyjne w świdnickiej szkole, wspólne zasadzenie kolejnego drzewka w skwerze – tak w skrócie wyglądała polsko-niemiecka wymiana uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy i ich przyjaciół z Biberach.

Były to dni ciekawych wycieczek do Wrocławia, gdzie podziwialiśmy zabytki stolicy Dolnego Śląska oraz atrakcje we Afrykarium, do Starej Kopalni w Wałbrzychu czy do Zagórza nad Jezioro Bystrzyckie, gdzie młodzież mogła miło spędzić czas pływając rowerami wodnymi lub grając w kręgle – mówi Bożena Furmankiewicz, opiekun wymiany. Popołudnie to czas spędzony na zwiedzaniu Świdnicy i wspólnych rozmowach przy pizzy. W programie nie mogło zabraknąć wizyty w Międzynarodowym Miejscu Spotkań w Krzyżowej. – Tam mieliśmy okazję poznać historię tego miejsca oraz integrować się przy ognisku – relacjonują uczestnicy polsko-niemieckiej wymiany. Impreza pożegnalna w jednej ze świdnickich restauracji pokazała, jak wspaniale można się bawić przy polskich i niemieckich przebojach.

Kolejna wymiana szkolna przeszła już do historii. Było to bardzo udane spotkanie i wszyscy czekamy na kolejne, za rok w partnerskim Biberach – podsumowuje Bożena Furmankiewicz. – Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizację projektu, a Ani Galickiej za świetne filmowe podsumowanie tego cudnego tygodnia!

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *