Spotkanie ze sportowcami

Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga spotkał się w Ratuszu Miejskim z utalentowanymi zawodnikami klubu Taekwondo Taipan, Julią Futryk oraz Hubertem Cytarzyńskim, a także trenerem Jarosławem Włochalem oraz Andrzejem Cytarzyńskim – tatą Huberta.

Podczas spotkania burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga okazał zawodnikom szacunek za ich wielki trud, doskonale wyniki, promocję miasta na arenie międzynarodowej, a zarazem zachęcił do dalszej, bardzo dobrej współpracy z miastem Świebodzice. Wręczył także okolicznościowe dyplomy oraz upominki, Julii za brązowy medal zdobyty na mistrzostwach Świata w Brazylii, a Hubertowi za udział w mistrzostwach. Julia i Hubert dzielnie walczyli wśród zawodników m.in. z Urugwaju Etiopii. Londynu, Argentyny Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii. Świebodziccy zawodnicy doskonale spisali się i godnie reprezentowali miasto. Pomimo kontuzji jakiej doznała Julia, walczyła przez dwie rundy ze złamanym palcem u stopy. Z uśmiechem na twarzy wspominała tamte chwile, mówiąc, że nie czuła bólu.

Julia i Hubert to bardzo otwarci, sympatyczni młodzi ludzie, Julia studentka Politechniki, a Hubert uczeń II LO w Wałbrzychu, na co dzień pomimo wielu obowiązków oddają się w pełni swojej pasji – treningom w klubie Taekwondo Taipan. Mają głowę pełną pomysłów i marzeń, korzystają z doświadczenia ich mentora, planują uczestnictwo w mistrzostwach, które odbędą się za półtora roku w Republice Południowej Afryki.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *