Spotkanie z seniorami

Za nami ciekawe spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 z pensjonariuszami z Dziennego Domu „Senior Wigor”.

W ramach projektu współpracy ze środowiskiem lokalnym organizowanym przez świetlicę pod opieką p. I. Kulig , A. Błaszczyk i E. Surdyki- Stec doszło do ponownego spotkania z pensjonariuszami z Dziennego Domu „Senior Wigor” w Świdnicy, gdyż wcześniejsze odbyło się na ulicy Jodłowej. 28 listopada 2017 r. dzieci z klasy I b i klasy I d pod opieką p. Anny Worobiec i p. Kingi Hydzik zostały zaproszone na niecodzienną wizytę.

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli ciekawe przedstawienie pt. „Kufer pełen niespodzianek”. Pensjonariusze powracając do swoich młodzieńczych lat ukazali dzieciom obraz dzieciństwa, lat młodości i dorosłości. Aktorzy odegrali swoje role profesjonalnie. Na widowni wybuchały salwy śmiechu w scenach radosnych, ale też były chwile zadumy, wzruszeń w scenach smutnych. Mała publiczność świetnie bawiła się wraz z aktorami. Przeżywali wraz ze swoimi bohaterami różne przygody. Całe spotkanie skończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wesołą zabawą przy muzyce.

Takie spotkania pokoleń uczy dzieci życzliwości i szacunku wobec starszych ludzi, a także wrażliwości na drugiego człowieka, zainteresowania, zrozumienia i wsparcia. Zaś ludziom starszym pozostawiają niezapomniane wspomnienia i zaspokajają potrzebę kontaktu z drugą osobą, a w tym przypadku z małym dzieckiem. Uczniowie są zadowoleni z tych spotkań, a pensjonariusze wzruszeni, że są młodzi, ludzie, którzy chcą się z nimi spotkać, spędzić wspólnie czas. Uczą się także  by w życiu dawać, a nie tylko brać. Na pewno będziemy dalej organizować takie spotkania, aby rozwijać współpracę z pensjonariuszami Dziennego Domu „Senior Wigor”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *