Spotkanie z mitologią (FOTO)

P4243231

P4243231Za nami Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy już po raz jedenasty.

Za nami Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy już po raz jedenasty.

P4243231

Uczniowie jedenastu szkół, podjęli działania w różnych kategoriach. Jury wybrało najlepsze prace plastyczne, które jak zawsze stanowiły piękną dekorację w dniu finału. Przyznano 9 nagród i 11 wyróżnień.

W kategorii literackiej autorzy pisali prace na temat: „Moja przygoda z wybraną postacią mitologiczną”. – Na konkurs wpłynęło 46 prac, na naprawdę wysokim poziomie. To nie ułatwiało wyboru jury, które ostatecznie nagrodziło 6 autorów, a 12 otrzymało wyróżnienie – relacjonuje Agnieszka Pętal, nauczyciel z SP nr 1.

Tego dnia odbył się też konkurs sprawdzający wiedzę o mitologii i tu przyznano 2 nagrody i 4 wyróżnienia.

Zwieńczeniem międzyszkolnej rywalizacji był konkurs teatralny, w którym uczestniczyły cztery szkoły. – Poziom tych prezentacji był bardzo wysoki. Bogata scenografia i muzyka sprawiały, że widzowie mieli prawdziwie teatralną ucztę – dodaje nauczycielka.

W tej kategorii pierwsze miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy i Niepublicznej Szkole Podstawowej „Bliżej Dziecka”. Wyróżnienia otrzymały Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa z Mokrzeszowa. Oprócz tego przyznano też nagrody za najlepszą kreację żeńską i męską.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Świdnicy laureaci konkursów otrzymali ciekawe nagrody.

oprac. (efa)

{fcomment}

{gallery}galerie/150504mitologia{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *