Spotkanie z grami planszowymi

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na poniedziałkowe rozpoczęcie ferii przy grach planszowych i do udziału w Turnieju Scrabble. Do zdobycia będą nagrody o wartości 300 zł.

Wydarzenie rozpocznie się w Klubie Bolko ŚOK o godzinie 10:00. Do godziny 10:30 będą przyjmowane zapisy do udziału w turnieju SCRABBLE – najpopularniejszej grze słownej na świecie, polegającej na tworzeniu na planszy słów w formie krzyżówki. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Helena Pietrzak z biblioteki „Mechanika”.

Do godziny 14:00 miejscu będą dostępne również inne gry, w które będzie można zagrać towarzysko bez turniejowej „presji”. Każdy z wymienionych niżej tytułów będzie miał opiekuna, który postara się wprowadzić w tajniki gry nawet najmniej zaawansowane osoby. Do wyboru będą:

TALISMAN: MAGIA I MIECZ (gra fantasy)
„Wyprawa do krainy smoków i magii! W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojownika, kapłana, czarnoksiężnika lub jednego z pozostałych jedenastu bohaterów władających magią lub mieczem.” (info wydawcy: Galakta)

KOLEJKA (gra towarzyska)
Gra roku 2012! „Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych? Kolejka jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego komunizmu w Polsce. Zadanie graczy wydaje się proste – muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. W tej realistycznej grze planszowej trzeba nieźle „kombinować”, żeby zdobyć upragniony towar.” (info wydawcy: IPN)

REWOLUCJA 1905 / (gra historyczna)
Gra dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.”Fabuła gry dotyczy przede wszystkim historycznej walki strajkowej i demonstracji dziejących się w pierwszym roku zrywu. Wszystkie zdarzenia oparte są na rzeczywistych epizodach. Gracze wcielą się w reprezentantów/reprezentantki jednej z sześciu frakcji: Bundu, PPS, SDKPiL, ND/NZR, grupy fabrykantów i władzy carskiej.” (info wydawcy: Krytyka Polityczna)

BOSS MONSTER / gra retro-fantasy
„Wciel się w rolę bossa najwyższego lewelu, zbuduj najeżone pułapkami podziemia, zwab jak najwięcej poszukiwaczy przygód… a potem wyeliminuj ich! Boss Monster to prawdziwie szalona mieszanka strategicznej i przygodowej gry karcianej inspirowana klasycznymi grami wideo.” (info wydawcy: Trefl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *