Spotkanie młodzieży z seniorami

Uczniowie z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej odwiedzili przed świętami seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Marconi” w Świdnicy. Przygotowali inscenizację jasełkową przeplataną wierszami, kolędami i pastorałkami. Pod koniec spotkania wręczyli pensjonariuszom i ich opiekunom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

na-dziure-2

Czytanie książek ma dla starszych osób bardzo duże znaczenie, niestety w późnym wieku bardzo często mają oni duże trudności z samodzielnym przeczytaniem jakiegokolwiek tekstu. Założeniem programowym Klubu czytelniczego jest między innymi promowanie czytelnictwa podczas spotkań z seniorami – wyjaśniają koordynatorki Programu PoczytaMY G. Górniak i V. Jędrasiewicz.

Kolejne odwiedziny zintegrowały uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej ze starszymi osobami, głęboko zakorzeniły się w pamięć nie tylko uczniom, ale także organizatorkom. – Współpraca z seniorami pozwala zgromadzić cenne doświadczenia, dzięki którym uwrażliwiła młodzież na potrzeby starszych osób. W czasie naszej działalności uczestnicy programu zaangażowali się na rzecz innych, poznali czym jest niepełnosprawność, zbudowali więzi emocjonalne między słuchającymi a przedstawiającymi – dodają.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *