Spotkaj się z Brazylijką

brazylijka

brazylijkaW cyklu spotkań z obcokrajowcami mieszkającymi w Świdnicy  kolejnym gościem świdnickiego Centrum Edukacji SMART będzie Brazylijka Nazareth Moreira-Ludwiński.

W cyklu spotkań z obcokrajowcami mieszkającymi w Świdnicy  kolejnym gościem świdnickiego Centrum Edukacji SMART będzie Brazylijka Nazareth Moreira-Ludwiński.

brazylijka

Nazareth Moreira-Ludwiński mieszka w Polsce już od 24 lat, w tym od 20 w Świdnicy. Przyjechała wraz z mężem – Polakiem i tu wychowała, dorosłe już dzisiaj, swoje dzieci, ale wciąż wraca do rodzinnego kraju. Kolejny gość „Six O’Clock” na co dzień pracuje zawodowo, a w wolnych chwilach zajmuje się swoją pasją – malowaniem na jedwabiu, płótnie i szyciem na maszynie.

Podczas spotkania, podobnie jak wcześniej Niemka, Rosjanka i Finka, opowie nam o tym, jak trafiła do Polski, jak mieszka jej się w Świdnicy, jak uczyła się języka polskiego. Usłyszymy także o różnicach i podobieństwach, które Nazareth dostrzega w mentalności Polaków i Brazylijczyków, ale przede wszystkim – o jej własnym kraju, który nam kojarzy się z piłką nożną, karnawałem i… egzotycznymi podróżami.

Spotkanie z Brazylijką odbędzie się w piątek, 30 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Edukacji SMART przy ul. Długiej 6 w Świdnicy. Wstęp wolny.

opr. (bfg), foto SMART

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *