Spokojne święta w powiecie

Podczas czterech dni związanych ze Świętami Wielkanocnymi świdniccy policjanci przeprowadzili 280 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 14 osób. Funkcjonariusze czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, natomiast pięciu osobom zabrano prawo jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na świdnickich drogach przebiegły spokojnie. W ciągu czterech dni odnotowano w naszym regionie tylko 1 wypadek, w którym 1 osób została ranna. Do zdarzenia doszło 26.03.2016r. w Strzegomiu.

Świdniccy policjanci prowadząc w okresie świąt działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 4 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Pięciu kierujących straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymano również 2 kierujących, którzy kierowali samochodami pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 280 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 14 osób. 

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

podkom. Agata Oleśkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *