Spektakl przeciw nietolerancji

Scenki odegrane w samochodach zatrzymanych w korku przestawią uczestnicy projektu „Tolerancja?! NIE OGARNIAM!”.

ZGĘSTKA

Plenerowy spektakl odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 12.00 w świdnickim Rynku. Nosi on nazwę „Zgęstka” i został wyreżyserowany przez Juliusza Chrząstowskiego. – Przygotowany on został w oparciu o teksty napisane przez świdnicką młodzież. Jego celem jest przeciwdziałanie nietolerancji poprzez wpajanie postaw empatii, tolerancji i szacunku dla inności – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zgęstka” to 12 scenek o tolerancji, odgrywanych w samochodach zatrzymanych w korku. Widzowie mogą wejść do każdego samochodu i poddać się „zgęstce”, jako jej bierny obserwator lub czynny uczestnik wchodzący w dialog z aktorami.

Występy poprzedzone zostaną demonstracjami przygotowanymi przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież wejdzie do Rynku z wszystkich jego pierzei.

Projekt „Tolerancja?! NIE OGARNIAM!…” realizuje Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem” we współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *