Sparingowe porażki siatkarek Polonii w Jaworze

siatkauniwersal2

Za siatkarkami Polonii Świdnica pierwsze gry sparingowe przed nowym sezonie. Świdniczanki wzięły udział w XXIV Turnieju otwarcia sezonu w Jaworze.

Olimpia Jawor – Polonia Świdnica 2:3 (23:25, 19:25, 25:19, 25:21, 16:14)

Polonia Świdnica – Impel II Wrocław 3:2 (25:19, 25:23, 23:25, 20:25, 7:15)

Polonia Świdnica – BlueSoft Mazovia Warszawa 1:3 (22:25, 25:19, 18:25, 21:25)

Podopieczne duetu trenerskiego Mateusz Dąbrowski, Magdalena Sadowska zmierzyły się z trzema innymi drugoligowymi zespołami: grupowymi rywalami z Jawora i Wrocławia oraz przedstawicielem grupy IV – BlueSoft Mazovia Warszawa. Turniej zakończył się w niedzielę, 3 września już po zamknięciu wydania. W sobotnich spotkaniach świdniczanki dwukrotnie prowadziły 2:0 w setach, ale przegrały po 2:3 z Olimpią Jawor i rezerwami Impela Wrocław. W niedzielę natomiast polonistki w czterech setach przegrały z zespołem z Warszawy. Wyniki zatem niezbyt budujące, ale pamiętać należy, że w sparingach mają one znaczenie drugorzędne. Ważniejsza jest realizacja założeń taktycznych itp.

Turniej potraktowaliśmy typowo szkoleniowo. Posłużył nam, żeby sprawdzić wszystkie zawodniczki na poszczególnych pozycjach i dało nam to już pewien przegląd sytuacji. Mamy teraz 16 równych zawodniczek i chcieliśmy dać pograć wszystkim. Mecze rozpoczynały się od 2:0 dla nas. Staraliśmy zaczynać się od optymalnych ustawień – mówi trener, Mateusz Dabrowski.

Kolejny sparing Polonia rozegra 15 września we Wrocławiu z występującym w Orlen Lidze Impelem Wrocław.

(ram)

XXIV Turniej otwarcia sezonu. Jawor (2-3.09): Olimpia Jawor – Polonia Świdnica 3:2, Impel II Wrocław – BlueSoft Mazovia Warszawa 1:3, Olimpia – BlueSoft Mazovia 1:3, Polonia – Impel II 2:3, BlueSoft Mazovia – Polonia 3:1. Mecz: Impel II – Olimpia zakończył się po zamknięciu wydania.

1. BlueSoft Mazovia Warszawa 3 9 3-0 9:3

2. Olimpia Jawor 2 2 1-1 4:5

3. Impel II Wrocław 2 2 1-1 4:5

4. Polonia Świdnica 3 2 0-3 5:9