SP Imbramowice w gronie finalistów projektu Marcina Gortata

Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Szkolny Skills Challenge 2018” organizowanym przez Fundację Marcina Gortata „Mierz Wysoko”.

Głównym założeniem było pokonanie na czas przez wybranych uczniów specjalnie przygotowanego toru sprawnościowego. Jego poszczególnymi elementami były zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. Tytuł Mistrza Szkoły zdobył piątoklasista Aleksander Gadzicki uzyskując czas, który na półmetku ogólnopolskiego turnieju zapewnia mu udział w wielkim finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”. Wielki finał odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata, a nagrodą dla zwycięzcy, ale również nauczyciela wychowania fizycznego jest wyjazd do USA na mecz ligi NBA oraz spotkanie z samym Marcinem Gortatem. – Do naszej szkoły przyjechali pracownicy fundacji i przeprowadzili wśród uczniów turniej sprawnościowy. Wystartowała w nim grupa uczniów zgłoszona przez nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Dominika. Uczniowie pokonywali tor na czas, tak aby po zakończeniu rywalizacji wyłonić zwycięzcę. Wszyscy dzielnie walczyli, starając się uzyskać jak najlepszy rezultat. Dziękujemy uczestnikom, nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom za odpowiednie zachowanie i gorący doping – mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Do projektu organizowanego przez Fundację Marcina Gortata „Mierz Wysoko” zakwalifikowało się w sumie pięćdziesiąt szkół podstawowych. W każdej z nich, na podstawie uzyskanego czasu wyłaniany jest zwycięzca, który ma szansę dołączyć do grona dziesięciu finalistów, którzy uczestniczyć będą w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko” w Łodzi. Wśród nich jest także uczeń Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki sportowe!

Oprac. Magdalena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *