Sobota pod znakiem rodzinnych festynów

Jeśli nie macie Państwo planów na najbliższy weekend, w sobotę, 26 września w Świebodzicach czekają aż dwie ciekawe imprezy.

Jeśli nie macie Państwo planów na najbliższy weekend, w sobotę, 26 września w Świebodzicach czekają aż dwie ciekawe imprezy.

 

O godz. 11.00 rozpoczyna się znane i bardzo lubiane przez mieszkańców Rodzinne Święto Ziemniaka.

W tym roku bawimy się aż w trzech miejscach: na placu apelowym Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych na Osiedlu Piastowskim, na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 oraz przy Szkole Podstawowej nr 4.

Atrakcji będzie mnóstwo – pieczone ziemniaki, zabawne konkursy, pyszne jedzenie, występy artystyczne, występy naszych lokalnych gwiazd: Maxa Mazurka i grupy Lazy Rockers. Będzie też zumba, kiermasze, wielobój siłowy i wiele innych atrakcji.

Ziemniaczana fiesta potrwa do 15.00.

Z kolei o 14.00 na arenę wkraczają nasi aktywni seniorzy, którzy zainaugurują II już Senioralia w mieście, pod patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza oraz Rady Miejskiej w Świebodzicach.

Wesoły i rozśpiewany korowód zespołów ludowych przejdzie spod ratusza do Parku Miejskiego, a tam odbędzie się dalsza część imprezy czyli ludowe śpiewanie, grillowanie kiełbasek, a także konkurs na najbardziej fantazyjne przebranie i kapelusz.

Na scenie zaprezentują się: świebodzicki zespół Akord, a także Olszaniacy, Goczałkowianie i Dobromierzanie.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do wspólnej zabawy.

Na festyny zaprasza Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *