Śląski hardcore-punk w Świdnicy

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert zespołów Castet, Minority i Heavy Runner, które wystąpią 9 grudnia w Klubie Bolko.

castet-2-fot-maciej-sitarz

Castet to śląska grupa założona w 2003 roku. Mają za sobą prawie 200 koncertów w kraju i zagranicą. Razem z Minority odwiedzili już Świdnicę w 2008 roku występując wówczas w Piwnicy Świdnickiej. Castet dzielił też scenę z takimi tuzami jak Slapshot (USA), Poison Idea (USA), The Accused (USA), Real McKenzies (Can), Negative Approach (USA), Oi Polloi (Sco). Muzyka zespołu to ostry, szybki i bezkompromisowy hardcore thrash punk utrzymany w klimacie lat ’80., przyprawiony bezpośrednimi, często szyderczymi tekstami o życiu, pracy, scenie muzycznej. Członkowie zespołu są aktywni także jako organizatorzy koncertów, wydawcy płyt i przede wszystkim są zwykłymi załogantami, jak ich słuchacze. W Świdnicy zespół będzie promował wydaną niedawno nakładem Pasażer Records czwartą płytę pt. „Twardsi niż najtwardsza garda”.

Minority to również kapela ze śląska. Funkcjonuje nieprzerwanie już od ponad dekady. Na swoim koncie mają cztery studyjne albumy, w tym tegoroczny, nazwany po prostu „Minority”, zawierający 10 solidnych numerów. Ich muzyka to hardcore w starym stylu z wyraźnie wyczuwalną „nowojorską” fascynacją. Bez beatdowna, bez screamo, bez djentu czy z drugiej strony dark crust core’a, Minority gra coś co można określić po prostu jako hardcore. W przypadku tych weteranów możemy liczyć na występ solidny, jak cios górniczego kilofu.

Heavy Runner to wrocławsko/świdnicki projekt członków nieistniejącego już Last Dayz, wspomaganych przez Michała tworzącego jednoosobowe By The Spirits. Grają hardcore bez domieszek.

Koncert w Klubie Bolko rozpocznie się w piątek 9 grudnia o godzinie 20:00. Bilety w cenie 10 zł będzie można kupić na bramce w dniu wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *