ŚKPR znów zadziwił

Z dwoma punktami wrócili z Ostrowa Wielkopolskiego piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Po kolejnej niewiarygodnej pogoni Szare Wilki najpierw odrobiły osiem bramek straty, a po doprowadzeniu do remisu zapewniły sobie triumf w rzutach karnych. Był to trzeci konkurs siódemek w tym sezonie i trzeci rozstrzygnięty na ich korzyść. Wygrana dała awans na znakomite piąte miejsce.

Ostrovia – ŚKPR Świdnica 29:29 (15:11), k. 2:4

Przebieg meczu: 3:1, 10 5:5, 15 7:7, 20 9:8, 25 11:10, 30 15:11, 35 18:13, 40 22:15, 45 24:19, 50 26:22, 55 28:26, 60 29:29

ŚKPR: Wasilewicz, Prus, Bajkiewicz – Borszowski 9, P. Rogaczewski 6, Cegłowski 4, Makowiejew 4, P. Kijek 3, Piędziak 2, Etel 1, D. Kijek, Dębowczyk, Chaber, Borowski, Lasak

Karne: Ostrovia 4/3, ŚKPR 5/4

Kary: Ostrovia 8 minut, ŚKPR 14 minut

Cztery z pięciu ostatnich meczów pomiędzy Ostrovią i ŚKPR-em kończyło się maksymalnie dwubramkowym zwycięstwem jednej ze stron. Szalonych emocji dostarczył mecz rozegrany jesienią w Świdnicy, gdy ŚKPR w drugiej części odrobił osiem bramek straty i zwyciężył 30:28. Bardzo podobny przebieg miał rewanż na parkiecie rywala. Tym razem, podopieczni Grzegorza Garbacza przegrywali w 41. minucie już 15:23, ale desperacka pogoń poparta zmianą sposobu gry w defensywie i żelazną kondycją przyniosła powodzenie. Niewiele zresztą brakowało, a świdniczanie wywieźliby z Ostrowa trzy oczka, bowiem mieli pół minuty na rozegranie ostatniej akcji. Wcześniej do remisu 29:29 doprowadził najskuteczniejszy w zespole Przemysław Borszowski.

Już w pierwszej kolejce rzutów karnych piłkę odbił Tomasz Wasilewicz. Potem obronił jeszcze jeden rzut rywali. Przy swoich próbach ŚKPR pomylił się tylko raz, a zwycięstwo przypieczętował celny rzut kapitana zespołu, Piotra Kijka.

Warto odnotować, że w składzie Szarych Wilków zabrakło kontuzjowanego Kamila Rogaczewskiego, znalazło się za to miejsce dla dwóch juniorów. Pierwszą bramkę na parkietach I ligi zdobył Olgierd Etel. – Cieszę się z tej pierwszej swojej bramki, że pomogła drużynie w odniesieniu zwycięstwa. O naszej wygranej zadecydowała druga połowa: dobra gra w obronie i skuteczne rzuty – mówił młody gracz. Trener Grzegorz Garbacz podsumował: Za nami kolejny szalony mecz. Przegrywaliśmy już ośmioma bramkami, ale postawiliśmy wszystko na jedną kartę i doszliśmy wynik. Była szansa nawet na zwycięstwo za trzy punkty, ale po remisie w regulaminowym czasie chłopaki wytrzymali psychicznie rzuty karne. Cieszę się ze zdobytych punktów, ale nie mogę do końca być zadowolony z gry. Między około 20 i 40 minutą przydarzył nam się poważny przestój.

Teraz przed świdniczanami trochę wolnego, bowiem w następnej kolejce pauzują, natomiast 9 maja zagrają w Zawierciu z Viretem.

I liga, grupa B (południowa)

25. kolejka (28-29.04): Ostrovia – ŚKPR Świdnica 29:29 (11:15), k. 2:4, ASPR Zawadzkie – MTS Chrzanów 27:27 (14:12), k. 3:2, Viret CMC Zawiercie – KSZO Odlewnia Ostrowiec 27:36 (10:19), Uniwersytet Radom – Politechnika Anilana Łódź 23:31 (13:13), MKS Wieluń – KSSPR Końskie 25:26 (11:10), Czuwaj Przemyśl – AZS AWF Biała Podlaska 29:26, Siódemka Miedź Legnica – Olimpia MEDEX Piekary Śl. 29:28 (13:19). SPR PWSZ Tarnów pauzował. Mecz awansem: Radom – Końskie 25:26 (11:10)

16. Moto-Jelcz Oława 0 0 0-0-0 0:0

Następne mecze (5-6.05): Chrzanów – Siódemka Miedź, Olimpia MEDEX – Czuwaj, Biała Podlaska – Wieluń, Politechnika Anilana – Ostrovia, Tarnów – Viret CMC, KSZO Odlewnia – Zawadzkie. ŚKPR Świdnica pauzuje