ŚKPR lepszy od Śląska

Piłkarzy ŚKPR-u Świdnica w ostatnich tygodniach dopadły olbrzymie kłopoty kadrowe. Serce i zaangażowanie pozostały jednak niezmienne. W pierwszym spotkaniu testowym przed rundą rewanżową w II lidze Szare Wilki pokonały we Wrocławiu pierwszoligowy Śląsk!

skpr (16)

Świdniczanie wygrali w środowy wieczór 25:23 (8:10). W składzie wicelidera II ligi zabrakło Kamila i Patryka Rogaczewskich, Marcina Mieczkowskiego, Mateusza Piędziaka, Łukasza Czerwińskiego, a na dokładkę jeszcze Jakuba Adamka i Piotra Kurasińskiego. O problemach „Rogosi” wiadomo od dawna. Długa przerwa czeka też Mieczkowskiego, który kilka dni temu nabawił się poważnej kontuzji ścięgna Achillesa. Na kilka tygodni z gry są natomiast wyłączeni Piędziak i Czerwiński.

W tak trudnej sytuacji trener Grzegorz Garbacz musi szukać nowych rozwiązań. Do składu zespołu seniorów włączani są wyróżniający się juniorzy młodsi: znajdujący się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski Sebastian Borowski oraz Adam Chmiel. Obaj udanie zadebiutowali w meczu ze Śląskiem i obaj zdobyli bramki.

Warto wspomnieć o bardzo udanym występie bramkarza Tomasza Wasilewicza, który obronił aż cztery rzuty karne.

Kolejny sparing ŚKPR rozegra w piątek, 13 stycznia w Legnicy z Siódemką Miedzią.

 

Śląsk Wrocław – ŚKPR Świdnica 23:25 (10:8)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Bieżyńki 6, Brygier 5, P. Kijek 3, D. Kijek 3, Rzepecki 3, Chaber 2, Borowski2, Chmiel 1

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *