Skok na fotel lidera!

Jak na razie nie ma mocnych na siatkarki Polonii Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej wygrały piąty mecz z rzędu i zameldowały się na czele tabeli II ligi. Za tydzień spotkanie na szczycie. Do Świdnicy przyjedzie druga w stawce Częstochowianka.

Olimpia Jawor – Polonia Świdnica 0:3 (20, -16, -23, -19)

Polonia: Maziakowska, Krusiewicz, Druciak, Kołodziejczak, Małodobra, Woźniak, Adamek (libero)

Świdniczanki idą jak burza. Po zwycięstwach z PLKS-em Pszczyna i Silesią Volley Mysłowice, w sobotę pokonały kolejnego rywala z czołówki, tym razem jaworską Olimpię. Wygrana 3:1 w hali przeciwniczek była w pełni zasłużona. Gospodynie tylko w pierwszym secie znalazły sposób na Polonię. W kolejnych partiach górą były polonistki. Decydująca była trzecia odsłona. Przy stanie 1:1 w setach obie drużyny stoczyły twardy bój o przesunięcie szali na swoją korzyść. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce Polonii udało się odskoczyć na dwa oczka i minimalną przewagę „dowiozła” do końca.

Po przegranej Częstochowianki w Pszczynie Polonia została jedynym zespołem mającym na swoim koncie komplet pięciu zwycięstw. O przedłużenie kapitalnej serii świdniczanki zagrają właśnie z Częstochowianką. Absolutny szlagier szóstej kolejki odbędzie się w sobotę, 4 listopada w hali Zawiszów. Początek o 17.00.