Silesian Cup zakończony (FOTO, VIDEO)

Po czterech dni pełnych emocji zmagań poznaliśmy najlepsze zespoły rozgrywanego w Świdnicy dziesiątego, jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Wśród chłopców w dwóch kategoriach wiekowych triumfowali piłkarze Dąbroczanki Pępowo, a po jednej Akademii Sportu Milicz, Stali Rzeszów i kadry Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszy w historii turniej kobiet wygrała ekipa FK Mińsk z Białorusi. Polonia-Stal Świdnica. musiała zadowolić się dwoma drugimi i jednym trzecim miejscem.

 

Po czterech dni pełnych emocji zmagań poznaliśmy najlepsze zespoły rozgrywanego w Świdnicy dziesiątego, jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. Wśród chłopców w dwóch kategoriach wiekowych triumfowali piłkarze Dąbroczanki Pępowo, a po jednej Akademii Sportu Milicz, Stali Rzeszów i kadry Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszy w historii turniej kobiet wygrała ekipa FK Mińsk z Białorusi. Polonia-Stal Świdnica. musiała zadowolić się dwoma drugimi i jednym trzecim miejscem.

W kategorii U 9 największy puchar zdobyli zawodnicy Dąbroczanki, którzy w finale pokonali 2:0 Chojnik Jelenia Góra. W meczu o trzecie miejsce Polonia-Stal Świdnica rozgromiła 6:1 Football Academy Leszno. Trenowani przez Przemysława Malczyka młodzi świdniczanie byli typowani na zwycięzcę turnieju. Fazę grupową zakończyli z kompletem wygranych i bilansem bramkowym 75:0. W ćwierćfinale pokonali 8:0 swoich kolegów z Polonii-Stali II, ale w półfinale nie dali rady Chojnikowi.

W kategorii U 10 też najlepsza była Dąbroczanka Pępowo, po wygranej w finale 4:0 z Polonią-Stalą. W grze o trzecie miejsce Notecianka Pakość pokonała 6:2 Footbal Academy Leszno.

W kategorii U 11 największy puchar zabrali do domów gracze Akademii Sportu Milicz. Druga lokata przypadła Orlikowi Prudnik, a trzecia FA II Leszno.

Blisko wywalczenia tytułu była w kategorii U 12 drużyna Polonii-Stali. Podopieczni Mariusza Krupczaka w finałowym pojedynku, po serii rzutów karnych ulegli Stali Rzeszów. Trzecie miejsce zajęła Szczakowianka Jaworzno.

W turnieju dziewcząt (U 13) najlepsze okazały się zawodniczki FK I Mińsk. Druga była Zorza Pęgów, a trzecie miejsce zajął FK II Mińsk.

W turnieju dla najstarszych piłkarzy (U14) zwyciężyła kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, przed Leduszorem Lwów i łotewskim FC SFS Ryga. Zdaniem wielu obserwatorów ci ostatni prezentowali się najlepiej, ale w półfinale, mimo sporej przewagi, tylko zremisowali z ekipą ze Lwowa, a w konkursie rzutów karnych górą byli Ukraińcy.

Dzięki wielu sponsorom wszystkie zespoły wyjechały z pucharami. Największe trofea czekały na trzy czołowe drużyny. Oprócz tego zgarnęły one talony na sprzęt sportowy wartości od 600 do 1500 złotych oraz słodkie upominki. Wśród wręczających nagród byli poseł na Sejm RP Robert Jagła, jego asystentka Małgorzata Hoszowska-Ziemiak, asystent posłanki na Sejm RP Teresy Świło, Honorata Obałka prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, przedstawiciel Czeskiego Związku Piłki Nożnej Leszek Walencik, przedstawiciel firmy Mineral Andrzej Cochara oraz prezes Gryfa Świdnica Dariusz Jaworski.

Turniejowi towarzyszyło wiele atrakcji: pokazy artystyczne i sportowe (między innymi mistrzów świata w koszykarskich i piłkarskich trikach Mieszko Włodarczyka i Pawła Skóry), konkursy, a także rozgrywane w Galerii Świdnickiej zawody dla najmłodszych piłkarzy. W sumie przez cztery dni piłkarskiego święta na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowało ponad 1000 piłkarzy i piłkarek z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Czech. Na ośmiu boiskach rozegrano dokładnie 323 spotkania, w których strzelono grubo ponad 1000 bramek. – Już zabieramy się do pracy nad kolejnym turniejem, który odbędzie się już za rok – mówi Dariusz Jaworski, prezes UKS Gryf Świdnica.

Dzień trzeci

https://www.youtube.com/watch?v=3OxqAIoX5m4

Dzień czwarty

https://www.youtube.com/watch?v=pYAJ1ErAdik

Wyniki X Silesian Cup. Świdnica 5-8.08.2015

Kategoria U 9

 

Ćwierćfinały: Polonia-Stal I – Polonia-Stal II 8:0, Chojnik – Leszno I 3:1, Milicz – Leszno II 1:3, Dąbroczanka – Orlik 6:1

Półfinały: Polonia-Stal I – Chojnik 1:4, Dąbroczanka – Leszno II 4:3

Mecz o 3. miejsce: Polonia-Stal I – Leszno II 6:1

Finał: Dąbroczanka – Chojnik 2:0

 

Najlepszy strzelec – Patryk Paliński (Polonia Stal Świdnica) – 19 goli

Najlepszy bramkarz – Jakub Wojtasz (Chojnik Jelenia Góra)

Najlepszy zawodnik – Kacper Kaczmarek (Dąbroczanka Pępowo)

Turbo Kozak: Kacper Kaczmarek (Dąbroczanka Pępowo)

 

Kategoria U 10

Ćwierćfinały: Polonia-Stal – Milicz 3:0, Notecianka – Bełchatów II 6:1, Bełchatów I – Leszno 2:3, Dąbroczanka – Baltika 1:0

Półfinały: Polonia-Stal – Leszno 3:1, Dąbroczanka – Notecianka 2:1,

Mecz o 3. miejsce: Notecianka – Leszno 6:2

Finał: Polonia-Stal – Dąbroczanka 0:4

 

Najlepszy strzelec – Aleksander Nadolski (Notecianka Pakość) – 18 goli

Najlepszy bramkarz – Emil Krajka (Dąbroczanka Pępowo)

Najlepszy zawodnik – Maciej Kmiecik (Polonia Stal Świdnica)

Turbo Kozak: Michał Kaliszczak (KS 1945 Oława)

 

Kategoria U 11

Ćwierćfinały: Leszno I – Leszno II 1:9, Polonia-Stal – Milicz 1:4, Orlik – Chojnik 0:0, k. 4:2, Piast – Kaliningrad 4:2

Półfinały: Milicz – Leszno II 2:0, Orlik – Piast 2:0

Mecz o 3. miejsce: Leszno II – Piast 4:2

Finał: Milicz – Orlik 2:0

 

Najlepszy strzelec – Hubert Szulc (FA Leszno II) – 14 goli

Najlepszy bramkarz – Wiktor Strzelecki (Orlik Prudnik)

Najlepszy zawodnik – Oskar Leśniak (Polonia Stal Świdnica)

Turbo Kozak:Hubert Szulc (FA II Leszno)

 

Kategoria U 12

1/8 finału: Polonia-Stal – Kaliningrad 2:0, Bełchatów III – Chojnik 1:1, k. 2:1, Leszno – Szczakowianka 1:5, Hamowniki – Gliwice 4:0, Dąb – Wołów 1:1, k. 3:2, Stal I – Notecianka 6:2, Bełchatów I – Unia 4:1. Stal II – wolny los

Ćwierćfinały: Polonia-Stal – Bełchatów III 4:1, Szczakowianka – Hamowniki 2:1, Dąb – Stal I 1:1, k. 1:2, Stal II – Bełchatów I 0:6

Półfinały: Polonia-Stal – Szczakaowianka 2:0, Stal I – Bełchatów I 4:1

Mecz o 3. miejsce: Szczakowianka – Bełchatów I 3:1

Finał: Stal I – Polonia-Stal 1:1, k. 2:1

 

Najlepszy strzelec – Dawid Lipniak (Szczakowianka Jaworzno) – 11 goli

Najlepszy bramkarz – Radosław Dąbrowski (Stal Rzeszów)

Najlepszy zawodnik – Maciej Makarski (Stal Rzeszów)

Turbo Kozak: Igor Skalski (Stal Rzeszów)

 

Kategoria U 13

 

Mecz o 3. miejsce: Wołów – FK II 0:2

Mecz o 1. miejsce: FK I – Zorza 2:1

 

Najlepsza strzelczyni – Karina Slankiewicz (FK Mińsk I) – 6 goli

Najlepsza bramkarka – Paulina Malajeva (FK Mińsk I)

Najlepsza zawodniczka – Weronika Kaczor (Zorza Pęgów)

Turbo Kozak: Karina Slankiewicz (FK I Mińsk)

 

Kategoria U14

Ćwierćfinały: Bełchatów IV – Siarka II 3:0, Lubuski ZPN I – Notecianka 3:0, LS Duszor – Wołów 4:1, Ryga – Polonia-Stal 5:1

Półfinały: LS Duszor – Ryga 0:0, k. 3:2, Bełchatów IV – Lubuski ZPN I 1:3

Mecz o 3. miejsce: Ryga – Bełchatów IV 4:1

Finał: Lubuski ZPN I – LS Duszor 3:0

 

Najlepszy strzelec – Robert Kobrzycki (Lubuski ZPN I) – 9 goli

Najlepszy bramkarz – Roman Kryvien (Lduszor nr 4 Lwów)

Najlepszy zawodnik – Cyprian Poniedziałek (Lubuski ZPN I)

Turbo Kozak: Dawid Kłosiński (Lubuski ZPN II)

 

Szczegółowe wyniki, galerie zdjęć i wiele innych przydatnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju www.silesiancup.pl

 

{gallery}galerie/00silesian3{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *