Siedmiolatka wypadła z okna

Świdniccy policjanci zatrzymali rodziców, podejrzewanych o brak właściwego nadzoru nad 7-letnią dziewczynką. Dziecko wypadło z mieszkania na I piętrze i doznało obrażeń ciała. Kobieta i mężczyzna w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Świdniccy policjanci zatrzymali rodziców, podejrzewanych o brak właściwego nadzoru nad 7-letnią dziewczynką. Dziecko wypadło z mieszkania na I piętrze i doznało obrażeń ciała. Kobieta i mężczyzna w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

 

7 lipca około godz. 5.00  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali powiadomieni  przez pogotowie ratunkowe o wypadnięciu dziecka z okna mieszkania na terenie  miasta. W wyniku upadku dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przewiezione do  szpitala.  Jak ustalili policjanci w mieszkaniu znajdował się również  5-letni chłopiec, którego przekazano pod opiekę babci.

Funkcjonariusze zatrzymali rodziców dzieci 28-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę. Oboje byli nietrzeźwi. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze 7-latka  próbowała opuścić mieszkanie przez okno podczas snu jednego z rodziców.  Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalania  wszystkich okoliczności tego zdarzenia. 

Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim zachowaniem narazili dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi – przekazuje Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy KPP Świdnica.

Policjanci apelują o szczególną uwagę i troskę nad  dziećmi, bo jak pokazuje to zdarzenie do nieszczęścia i tragedii może wystarczyć tylko chwila nieuwagi. 

Co roku zdarzają się rozmaite wypadki z  udziałem dzieci. Część z nich kończy się tragicznie. Niestety naturalnej i  nieograniczonej chęci milusińskich do poznawania otaczającego świata nie  towarzyszy zdolność przewidywania konsekwencji różnych zabaw i eksperymentów.  Przewidywanie zagrożeń i uchronienie naszych pociech przed ich następstwami to  przede wszystkim rola rodziców i opiekunów. Dlatego też apelujemy o szczególną  uwagę i troskę nad dziećmi.

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *