Siedemdziesięciu zadowolonych rodziców

 

Od poniedziałku, 3 października, do piątku, 7 października, trwał Świdnicki Tydzień Bliskości, w ramach którego Świdnickie Stowarzyszenie Mam „Mamy co Kochamy” przeprowadziło warsztaty dla rodziców. A to wszystko za sprawą dwóch stowarzyszeniowych mam: Moniki Kalitki i Katarzyny Kopacz-Brodowskiej.

DSC04875

Rozpoczęliśmy od nauki masażu Shantala dla niemowląt i małych dzieci pod okiem instruktorki Agnieszki Rogaczewskiej – mówi Agnieszka Poroś-Łojewska, prezes Stowarzyszenia. To było w poniedziałek. We wtorek „Mamy co Kochamy” zaprosiły na warsztaty chustonoszenia z Moniką Kalitką oraz na rozmowę z promotorką karmienia piersią i doulą Katarzyną Romanowską. Środa to znów nauka motania chust pod okiem Moniki Kalitki, instruktorki chustonoszenia i członkini Stowarzyszenia oraz „Szkoła dla rodziców” , czyli warsztaty doskonalące umiejętności wychowawcze z Pauliną Rękas i Urszulą Larecką. W czwartek zaś o tym, jak pomóc kręgosłupowi kobiety po porodzie pokazała Renata Śliwa, a o tym, jak poprawić komunikację dzieci, które chciałyby mówić, ale nie potrafią – zaprezentowała Mirosława Cader. O odżywianiu w zgodzie z naturą mówiła w piątek przed południem Małgorzata Czerwińska, właścicielka studia Kameleon i członkini zarządu Stowarzyszenia, która wspólnie ze świdnicką Smakostacją zaprosiła na pyszny poczęstunek; po południu natomiast na drugą część warsztatu zaprosiła „Szkoła dla rodziców”. Patronat medialny nad Świdnickim Tygodniem Bliskości objął serwis dla rodziców Mamkowo.pl.

W warsztatach łącznie wzięło udział około siedemdziesięciu rodziców – mówi Monika Adamczyk, sekretarz Stowarzyszenia.

To była druga już edycja Tygodnia Bliskości organizowana przez „Mamy co Kochamy”. – Z pewnością przygotujemy coś i za rok – mówią stowarzyszeniowe mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *