Siatkarskie derby dla Olimpii

siatkauniwersal2

Po świetnym występie na inaugurację rozgrywek i wygranej 3:2 z Częstochowianką siatkarki Polonii zmierzyły się z kolejnym czołowym zespołem II ligi – Olimpią Jawor.

Olimpia Jawor – Polonia Świdnica 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Polonia: Śmidowicz, Maziakowska, Kołodziejczak, Woźniak, Gierwatowska, Mielczarek, Bojko (libero) oraz Jewiarz, Zwolińska, Kania, Gałązka (libero)

W środę w Świdnicy kibice zobaczyli aż pięć setów i zwycięstwo polonistek 3:2. W sobotnim starciu z Jaworze nie było już takich emocji. Polonia przegrała w trzech setach, a każda z partii była pod kontrolą gospodyń. Najbliżej zwycięstwa świdniczanki były w pierwszym secie. Zbliżyły się do stanu 21:19, ale Olimpia skutecznie finiszowała.

II liga, grupa III.

2. kolejka (6.10): Olimpia – Polonia 3:0, Impel – Sobieski 2:3, Pszczyna – Amber 3:0, Jedynka – Dąbrowa Górnicza II 3:1, Płomień – Tychy 3:1. Częstochowianka pauzuje

1. Olimpia Jawor 3 9 3-0 9:1
  2. PLKS Pszczyna 3 9 3-0 9:2
  3. Płomień Sosnowiec 2 6 2-0 6:2
  4. Jedynka Siewierz 3 6 2-1 7:5
  5. Częstochowianka 2 4 1-1 5:3
  6. Impel Wrocław 3 4 1-2 6:7
  7. MKS II Dąbrowa Górnicza 3 3 1-2 5:7
  8. Polonia Świdnica 2 2 1-1 3:5