Siatkarki SOS V LO Świdnica w dolnośląskim finale!

W hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół średnich. Równych sobie nie miały uczennice SOS V LO Świdnica, które wygrywając dwa mecze zapewniły sobie awans do finału dolnośląskiego.
<!– @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } –>
Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie:
Górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Alicja Januś, Magdalena Kania, Barbara Ryba, Dominika Rutowicz, Malwina Bober;
Dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Paulina Wazner, Julia Sobkowicz, Marta Bocian, Zuzanna Miezgiel, Julia Zwolińska – kapitan drużyny, Angelika Rutowicz.
Na zdjęciu brakuje chorej Karoliny Gołębiowskiej oraz Gabrieli Mazur

Tym samym nasze uczennice po raz ósmy z rzędu awansowały do wielkiego finału – podkreśla trener i nauczyciel wychowania fizycznego, Wojciech Ząbek. W turnieju, który odbył się 22 stycznia jego podopieczne pokonały LO z Nowej Rudy 2:0 (11, 7), a następnie II LO ze Świdnicy (15, 15).

Wcześniej uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego V Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przeszły jak burza przez rozgrywki powiatowe, zdobywając Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego, oraz przez półfinał Strefy Wałbrzyskiej, w którym pokonały Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wałbrzycha. – Należy zaznaczyć że nasze uczennice od początku rozgrywek nie straciły jeszcze ani jednego seta gromiąc wszystkie rywalki po 2-0. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana Daria Liwuś, która wróciła po długiej przerwie spowodowanej kontuzją – przekazuje trener Ząbek.

Finał dolnośląski odbędzie się 22 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *