Siatkówka, Sport

Siatkarki Polonii rozpoczynają nowy sezon. II liga na start!

Rozegrany przed tygodniem turniej Pucharu Polski był ostatnim sprawdzianem formy siatkarek Polonii Świdnica przed rozpoczynającym się sezonem ligowym. Na inaugurację batalii w II lidze Polonia zmierzy się na własnym parkiecie z SMS PZPS II Szczyrk (sobota, 7 października, godz. 17.00, hala Zawiszów).

W przerwie letniej drużyna Polonii przeszła prawdziwą kadrową rewolucję. Zmienił się trener (Marka Olczyka zastąpił duet Mateusz DąbrowskiMagdalena Sadowska), a skład zasiliło aż siedem nowych zawodniczek: środkowa Klaudia Kołodziejczak, rozgrywająca Anna Śmidowicz, przyjmujące Patrycja Telega, Wiktoria Paluszkiewicz, Anna Maziakowska, libero Patrycja Kuncman i atakująca Sandra Mielczarek. Kibice zobaczą więc mocno odmieniony zespół. Na co go stać? Czas pokaże. Ambicje są  bardzo duże. Działacze nie ukrywają, że Polonia chce skutecznie powalczyć o awans do I ligi.

W nadchodzącym sezonie Polski Związek Piłki Siatkowej poszedł po rozum do głowy i postanowił ratować mocno podupadający poziom II ligi zmniejszając liczbę grup z pięciu do czterech. W grupie „świdnickiej” pojawiła się mocna Silesia Volley Mysłowice oraz znane z poprzedniego sezonu: PLKS Pszczyna, Olimpia Jawor czy Częstochowianka. Pierwszy rywal – rezerwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku jest pewną niewiadomą, ale wydaje się, że uczennice – jeśli rzeczywiście w Świdnicy zagra drugi skład – nie powinny stanowić dla świdniczanek przeszkody nie do pokonania.

W pozostałych parach 1. kolejki zagrają: PLKS Pszczyna – Impel II Wrocław, Silesia Volley Mysłowice – KPKS Halemba, Olimpia Jawor – Sokół AZS AWF 43 Katowice, Częstochowianka – TKS Tekobet Tychy, Sokół Radzionków – Polonia Łaziska

 

6 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *