Siatkarki Polonii rozpoczynają nowy sezon. II liga na start!

Rozegrany przed tygodniem turniej Pucharu Polski był ostatnim sprawdzianem formy siatkarek Polonii Świdnica przed rozpoczynającym się sezonem ligowym. Na inaugurację batalii w II lidze Polonia zmierzy się na własnym parkiecie z SMS PZPS II Szczyrk (sobota, 7 października, godz. 17.00, hala Zawiszów).

W przerwie letniej drużyna Polonii przeszła prawdziwą kadrową rewolucję. Zmienił się trener (Marka Olczyka zastąpił duet Mateusz DąbrowskiMagdalena Sadowska), a skład zasiliło aż siedem nowych zawodniczek: środkowa Klaudia Kołodziejczak, rozgrywająca Anna Śmidowicz, przyjmujące Patrycja Telega, Wiktoria Paluszkiewicz, Anna Maziakowska, libero Patrycja Kuncman i atakująca Sandra Mielczarek. Kibice zobaczą więc mocno odmieniony zespół. Na co go stać? Czas pokaże. Ambicje są  bardzo duże. Działacze nie ukrywają, że Polonia chce skutecznie powalczyć o awans do I ligi.

W nadchodzącym sezonie Polski Związek Piłki Siatkowej poszedł po rozum do głowy i postanowił ratować mocno podupadający poziom II ligi zmniejszając liczbę grup z pięciu do czterech. W grupie „świdnickiej” pojawiła się mocna Silesia Volley Mysłowice oraz znane z poprzedniego sezonu: PLKS Pszczyna, Olimpia Jawor czy Częstochowianka. Pierwszy rywal – rezerwy Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku jest pewną niewiadomą, ale wydaje się, że uczennice – jeśli rzeczywiście w Świdnicy zagra drugi skład – nie powinny stanowić dla świdniczanek przeszkody nie do pokonania.

W pozostałych parach 1. kolejki zagrają: PLKS Pszczyna – Impel II Wrocław, Silesia Volley Mysłowice – KPKS Halemba, Olimpia Jawor – Sokół AZS AWF 43 Katowice, Częstochowianka – TKS Tekobet Tychy, Sokół Radzionków – Polonia Łaziska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *