ShataQS akustycznie (FOTO)

shata qs 6

shata qs 6Pokój, miłość, subtelny głos i niesamowite emocje. W kameralnej atmosferze, na małej sali świdnickiego Klubu Bolko wystąpił zespół ShataQS, zwycięzca 6. edycji muzycznego show „Must Be The Music”.

Pokój, miłość, subtelny głos i niesamowite emocje. W kameralnej atmosferze, na małej sali świdnickiego Klubu Bolko wystąpił zespół ShataQS, zwycięzca 6. edycji muzycznego show „Must Be The Music”.

shata qs 3

Koncert odbył się wczoraj, 12 lutego i był zwiastunem 22. Świdnickich Nocy Jazzowych.

ShataQS to silna grupa wszechstronnych muzyków, niezwykle oryginalna i muzykalna. Ze sceny usłyszeliśmy elementy reggae, soul’u i funk’u. Jednak ShataQS to przede wszystkim Małgorzata Kuś, liderka zespołu posiadająca niezwykle hipnotyzujący głos. Dziewczyna pochodzi z Kamieńca Ząbkowickiego i w Polsce jest dopiero odkrywana. Zrobiło się o niej głośno po występie w muzycznym programie „Must Be The Music”. To wokalistka z dużym doświadczeniem scenicznym, absolwentka Akademii Muzycznej, a także skrzypaczka. Na rynek muzyczny wnosi absolutnie nowy i świeży powiew. I tak też było podczas czwartkowego koncertu. – Jest to dla nas wyjątkowa chwila, bo to akustyczny materiał, który jeszcze nie ujrzał światła dziennego w 90 proc. Także jesteście pierwsi – mówiła Małgorzata Kuś.Nasza płyta wychodzi 18 marca. Zachęcam do jej kupienia, bo to co dzisiaj Państwu zaprezentowaliśmy, to tylko przedsmak. Dopiero z żywym bandem jest prawdziwa energia! Mam nadzieję, że spotykamy się w Świdnicy jeszcze nie raz!

Zespół ShataQS wystąpił w Świdnicy w składzie złożonym z wokalistki Małgorzaty Kuś, Kamila Pęłki i Marcina Karela. Podczas koncertu usłyszeliśmy takie utwory jak „Labirynt bez wyjścia”, „Teraz”, „Die Free”, „LudzieX”, „You’re Beautiful” czy „Niepotrzeba”. Ostatni utwór wokalistka zaśpiewała dla świdnickiej publiczności także na bis.

W tym samym dniu o godzinie 11.00 artystka poprowadziła warsztaty z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych w III LO w Świdnicy. – Przemiła atmosfera. Szczęście zobaczyć profil artystyczno-teatralny w III LO. Przecudna ekipa – podsumowała spotkanie.

Wydarzenie zorganizował „Arte” Artur Janicki, Fiesta Music oraz ŚOK.

Beata Figurna-Garbiec, fot. Marlena Mech

 

{gallery}galerie/150212shataqs{/gallery} 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *