Sesja za nami (FOTO)

foto

fotoSprawy społeczne zdominowały szóstą w tej kadencji sesję Rady Miejskiej w Świdnicy. Rajcy spotkali się w piątek, 27 marca. Debatowano (z godzinną przerwą) prawie dziewięć godzin.

 

Sprawy społeczne zdominowały szóstą w tej kadencji sesję Rady Miejskiej w Świdnicy. Rajcy spotkali się w piątek, 27 marca. Debatowano (z godzinną przerwą) prawie dziewięć godzin.

Radni pochylili się nad całą gamą sprawozdań z działalności pomocowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Z planu obrad zdjęto budzącą emocje uchwałę o przejęciu przez miasto z dniem 1 czerwca roli operatora Trzeciego Sektora. Obecnie według zawartej umowy operatorem Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych jest Sudecka Izba Przemysłowo – Handlowa w Świdnicy oraz Fundacja „Merkury”. Kolejny raz powrócił temat wysypiska śmieci przy ulicy Kopernika. Działanie na rzecz rozwiązania skomplikowanego problemu obiecał obecny na sesji wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz. foto

 

Odznaczenia dla pracowników socjalnych

Trzy pracowniczki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy: Dorota Cieplińska, Zofia Droszczak i Beata Łozowicka zostały odznaczone srebrnymi medalami za „Długoletnią Służbę”. To odznaczenia państwowe nadawane przez prezydenta RP. Podczas sesji paniom pracującym na stanowisku starszego pracownika socjalnego wręczali je wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Radny Lewandowski „oflagowany”

Banerem informującym o pomyśle stworzenia plaży i terenu rekreacyjnego nad rzeką Bystrzycą – zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – oznaczył swoje miejsce radny Krzysztof Lewandowski. Jego zdaniem władze miasta nie chcą zrealizować projektu. Radny zwrócił się z prośbą o zorganizowanie w miejscu inwestycji wyjazdowego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury. – Szacujemy, że zaplanowane na ten cel 100 tys. zł. Nie wystarczy nawet na niwelację terenu, nie mówiąc już o całym szerokim projekcie, który został nakreślony. Moim zdaniem plan jest nierealny w odniesieniu do zaplanowanych ośrodków – tłumaczyła prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Takie jajo

Z życzeniami świątecznymi i wielką niespodzianką – jajkiem wielkanocnym, odwiedziły prezydent Beatę Moskal–Słaniewską przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy – przewodnicząca Anna Kozioł i jej zastępczyni Nicola Hliwa wraz ze swoją opiekunką Beatą Kęską. Uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie na „Największą i najpiękniejszą pisankę – kraszankę”. Zwycięska praca Adriany Lasończyk i Martyny Schienke z klasy IV b stanęła na sali obrad podczas sesji Rady Miejskiej.

(rem, foto Wiktor Bąkiewicz)

{fcomment}

{gallery}galerie/150327sesja{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *