Seryjny włamywacz zatrzymany

Włamywał się do altan działkowych oraz piwnic na terenie Świebodzic, skąd kradł wszystko co wpadło mu w ręce – od elektronarzędzi po sprzęt ogrodowy. Swój „łup” następnie sprzedawał. Świebodziccy policjanci zatrzymali włamywacza, a także pasera który kupował skradzione przedmioty oraz odzyskali część utraconego mienia. O dalszym losie wymienionych, którzy przyznali się do popełnienia powyższych czynów zdecyduje teraz sąd. Złodziej odpowie ponadto za nielegalne posiadanie amfetaminy, którą miał przy sobie w chwili zatrzymania.

W okresie od 7 do 13 maja br., na terenie Świebodzic doszło do szeregu włamań do piwnic oraz altan działkowych. Sprawca działał zawsze w porze nocnej. Poprzez wyłamywanie zamków w drzwiach, przecinanie skobli, czy wybijanie szyb w oknach dostawał się do wnętrz skąd dokonywał kradzieży wszelkich przedstawiających większą wartość przedmiotów. W kręgu jego zainteresowań znalazły się chociażby leżaki, elektronarzędzia, czy sprzęt ogrodowy.

Funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 31-letni świebodziczanin, który przyznał się do wszystkich sześciu włamań. W chwili zatrzymania ponadto posiadał przy sobie amfetaminę.

Dalsze czynności wykazały, iż wymieniony swój skradziony „łup” sprzedawał, a pieniądze przeznaczał m.in. na alkohol.

Policjanci nadal pracowali nad tą sprawą, czego efektem było zatrzymanie pasera, który skupował powyższe przedmioty. Mężczyzną tym okazał się 30 latek ze Świebodzic, u którego funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzące z opisanych włamań mienie w postaci podkaszarki, wkrętarki, wyrzynarki, anteny, namiotu, oraz fotela ogrodowego. Trwają czynności mające na celu odzyskanie pozostałych przedmiotów.

Obaj podejrzewani przyznali się do popełnienia powyższych czynów, teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Pierwszy z mężczyzn odpowie za kradzieże z włamaniem oraz nielegalne posiadanie substancji psychotropowych, jego towarzysz usłyszy natomiast wyrok za paserstwo.

(KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *