Sensacyjna Dekoria

Tylko Gwardii Wrocław ustąpili na Dolnym Śląsku juniorzy Dekorii Świdnica. Podopieczni Piotra Goduli drugie miejsce w regionie zapewnili sobie na turnieju dodatkowym, który w miniony weekend odbył się w Lubinie.

Gwardia Wrocław – Dekoria Świdnica 3:0 (13, 16, 13)

Dekoria Świdnica – Bielawianka 3:0 (23, 22, 18)

Dekoria Świdnica – Cuprum Lubin 3:0 (23, 24, 23)

Dekoria Świdnica: Lukaszczyk, Adamski, Slatan, Radziwiłko, Bernat (libero), Józwicki, Brzozowski, Popławski, Czupski, Borowy, Smagło, Antoniak, Knecht, Wiśniewski (libero 2)

W stolicy zagłębia miedziowego zaprezentowało się miejscowe Cuprum, Gwardia Wrocław, Dekoria Świdnica i szósta w fazie zasadniczej Bielawianka. Ten ostatni rywal miał prawo gry w finale Mistrzostw Dolnego Śląska z uwagi na posiadanie zawodnika w Szkole Mistrzostwa Sportowego. To wzmocnienie na szczęście nie okazało się na tyle istotne, aby bielawianie byli w stanie zagrozić Dekorii.

Przed turniejem wydawało się, że świdniczanie będą „skazani” na walkę o drugie miejsce, a tymczasem… W piątek Dekoria przegrała 0:3 z Gwardią, w sobotę pewnie 3:0 pokonała  Bielawiankę, a w niedzielę, na zakończenie imprezy sensacyjnie zwyciężyła 3:0 Cuprum. Mistrzem Dolnego Śląska została Gwardia, która w decydującym meczu pokonała 3:1 Cuprum. Medaliści będą reprezentować nasz region w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. – Jesteśmy wicemistrzami Dolnego Śląska. To olbrzymi sukces, sensacja. Mecz z Lubinem był niezwykle zacięty. Były ataki, bloki, obrony, a wszystko rozstrzygało się w samych końcówkach – mówił po turnieju szczęśliwy trener Godula.

Ćwierćfinały MP odbędą się od 23 do 26 lutego. O dwa miejsca premiowane awansem do półfinału Dekoria zagra na parkiecie mistrza Opolszczyzny. W turnieju wystąpią jeszcze trzeci zespół z Opolszczyzny i mistrz i trzecia drużyna ze Śląska oraz wicemistrz Małopolski.

Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów

Turniej finałowy Mistrzostw Dolnego Śląska. Lubin (3-5.02): Cuprum Lubin – Bielawianka 3:0, Gwardia Wrocław – Dekoria Świdnica 3:0, Cuprum – Gwardia 1:3, Dekoria – Bielawianka 3:0, Gwardia – Bielawianka 3:0, Cuprum – Dekoria 0:3

1. Gwardia Wrocław       3          3-0       9          9:1
  2. Dekoria Świdnica 3          2-1       6        6:3
  3. Cuprum Lubin            3          1-2       3          4:6
  4. Bielawianka                3          0-3       0          0:9