Seniorzy świętowali jubileusz

Minął pierwszy rok funkcjonowania na Osiedlu Młodych w Świdnicy klubu seniora. Z tej okazji zorganizowano jubileuszowe spotkanie wszystkich członków. Jak przystało na urodzinową fetę, był tort ze świeczkami, uroczyste „sto lat” i grono uśmiechniętych gości.

seniorzy

W jubileuszowym spotkaniu frekwencja uczestników dopisała. Zaproszono przedstawicieli władz, miejskich radnych i dyrektorów instytucji kulturalnych.

Rok temu decydując się na stworzenie klubu seniora chcieliśmy, aby to miejsce przyciągało ciekawą ofertą zajęć seniorów i integrowało ich ze sobą. Pomysł, jak widać, udał się w stu procentach sądząc po dzisiejszej frekwencji oraz sygnałach, jakie otrzymuję od samych seniorów – mówiła w trakcie spotkania prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecna siedziba klubu pozostawia wiele do życzenia, ale mamy na to dobrą alternatywę. Już niedługo przystąpimy do prac projektowych związanych z przebudową dawnego „Domosu”, aby stworzyć tam miejsce dla wszystkich mieszkańców Osiedla Młodych, tych młodszych oraz tych trochę starszych. Będzie to swoiste centrum kulturowe tej części miasta, ze względu jednak na konieczność wygospodarowania środków realizacja nie nastąpi wcześniej, jak za dwa lata .

Na zakończenie urodzinowej fety odbył się mini koncert w wykonaniu niezwykle utalentowanego skrzypka, Roberta Bachary, który przygotował autorską interpretację sonat i partit Johanna Sebastiana Bacha.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie klubu seniora na Osiedlu Młodych odbyło się 23 lipca 2015 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy na ul. Kozara-Słobódzkiego 21A. Od tamtej pory seniorzy w każdy poniedziałek i czwartek mogą korzystać z ogromnego wachlarza zajęć organizowanych przez opiekunów tego miejsca. Ideą, jaka stała za stworzeniem klubu, była integracja i wspieranie aktywności osób starszych oraz stworzenie im możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdolności w pobliżu miejsca zamieszkania.

Do tej pory odbyło się ponad 60 spotkań, w których udział wzięło ponad 1600 osób.

oprac. (BFG)

(w ramce)

Bogata oferta klubu

W ofercie klubu znalazły się: spotkania z ludźmi kultury i sztuki (Witold Kostrzębski, Izabela Trojanowska, Zenobia Adamczyk, Daria Galant, Piotr Grobliński, Szymon Teluk, Mariusz Barcicki, Ryszard Latko, Maciejka Bokrzycka), projekcje filmowe, koncerty i montaże słowno-muzyczne, warsztaty plastyczne, spotkania integracyjne – potańcówki, grill, udział w Senioradzie, koncerty karaoke, wycieczki krajoznawczo-turystyczne, ciekawe wykłady i prelekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *