Seniorzy na szlaku kultury

Pobyt seniorów w świdnickim multipleksie kinowym zakończył realizację projektu pn. „Senior szlakiem kultury”.  Na jego realizację Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy otrzymał dofinansowanie w wysokości 5.000,00 zł z Fundacji KGHM Polska Miedź S.A.

Seniorzy na szlaku kultury

Przypomnijmy, że projekt adresowany był do osób w wieku 60+ z terenu gminy Świdnica, pozbawionych możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.  Jego celem była aktywizacja społeczno-kulturalna naszych seniorów, zaspokojenie potrzeby kontaktu z innymi ludźmi, wspólne spędzenie czasu wolnego, integracja wewnątrzpokoleniowa, a także wzrost aktywności seniorów na płaszczyźnie turystycznej i kulturalnej.

Obserwując naszych seniorów podczas tych spotkań jesteśmy przekonani o organizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć – podkreśla kierownik GOPS Ewa Burdek.

Przyznana dotacja została przeznaczona na cykliczne wyjazdy osób w wieku 60+ do instytucji kultury. 18 sierpnia 2016 roku nastąpiła ostatnia już odsłona spotkań seniorów z kulturą. Tym razem 130 osobowa grupa seniorów z 19 sołectw, w tym z działających prężnie na terenie gminy Świdnica Klubów Seniora w Pszennie, Lutomi Dolnej i Bystrzycy Górnej miała możliwość obejrzenia filmu familijnego w wersji 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *