Scooby Doo ze Świdnicy

Świdnicki bus znany z podróży po świecie zamienił się w Mystery Machine z bajki Scooby Doo. Przeobrażenie przeżyła także jego załoga. Wszystko odbyło się w ramach tajnego projektu ekipy „Busem Przez Świat”.

bus-pomoc

Podróżnicy w ten sposób spełnili marzenie Kacpra, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie, której misją jest spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Kacper to rewelacyjny 11-letni chłopak. Ma wspaniałe pomysły na swoją przyszłość, temperament, niezwykle silny charakter i niesamowite umiejętności jak na swój wiek. Ma też sporo poważnych zdrowotnych problemów – wyjaśnia ekipa.

Fundacja przez swoją działalność chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Marzeniem Kacpra było spotkać się z ekipą swojej ulubionej bajki Scooby Doo i pojechać z nimi na strzelnicę. Kiedy odezwała się do nas Fundacja, która chciała tylko pożyczyć od nas samochód do realizacji marzenia 11-latka, zapragnęliśmy wejść w to na 150 procent. Pojechaliśmy na Śląsk i sami odtworzyliśmy role bohaterów bajki. Spędziliśmy z Kacprem pół dnia, a następnego dnia jego mama napisała SMS o treści: „Kacper ciągle mówi o wizycie ekipy, kazał przekazać, że ekipa jest fajniejsza niż ta z bajki” – opowiada ekipa z busa.

Dzieci takich jak Kacper jest dużo więcej. Do pomocy w spełnianiu ich marzeń może przyłączyć się każdy. Szczegóły na stronie www.mammarzenie.org.

Marlena Mech

Foto: użyczone/ Facebook „Busem Przez Świat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *