Schronisko dla bezdomnych kobiet poświęcone (VIDEO)

– Niech to miejsce dzięki łasce Ducha Świętego będzie domem błogosławieństwa, niech pracownicy, opiekunowie oraz wolontariusze troskliwie i z sercem pełnią swoją służbę, a samotnym matkom i dzieciom niepełnosprawnym niech nie brakuje doświadczenia bożej miłości – mówił dzisiaj biskup świdnicki Ignacy Dec, podczas oficjalnego otwarcia schroniska dla bezdomnych kobiet i osób niepełnosprawnych w Świdnicy.

Jak to jest, gdy nie ma się gdzie mieszkać, gdy jest się samemu z dzieckiem bez jakiejkolwiek pomocy? Jak to jest być niepełnosprawnym i nie mieć „dachu nad głową”?  Z myślą o takich osobach powstało w Świdnicy drugie schronisko dla bezdomnych. Tym razem w budynku przy nowej ulicy św. Brata Alberta 1 naprzeciwko szpitala Latawiec z pomocy mogą skorzystać kobiety oraz osoby niepełnosprawne.

Inicjatorami budowy obiektu nr 2 jest Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, które od 17 lat prowadzi schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Westerplatte w Świdnicy. Problemem zawsze były brakujące miejsca dla kobiet, które tej pomocy również potrzebowały. Teraz dzięki wybudowanemu obiektowi się to zmieniło.

W budynku powstały pokoje z łazienkami, zagospodarowano kuchnię, pralnię, stołówkę i świetlice.

Dzisiaj, 5 listopada w otoczeniu zaproszonych gości odbyło się zwiedzanie obiektu. Biskup świdnicki Ignacy Dec dokonał uroczystego poświecenia pokoi i odprawił mszę świętą.

(BFG)

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *