Są kolejne punkty i… wielkie kłopoty

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica nadal śrubują serię zwycięstw. To ze Startem Konin było dziesiątym z rzędu. Radość z dwóch punktów zmąciła jednak prawdziwa plaga kontuzji, jaka w ostatnim czasie nawiedziła zespół Szarych Wilków.

skpr (8)
W starciu z piątym w tabeli przed tym spotkaniem rywalem trener Grzegorz Garbacz nie mógł skorzystać a braci Rogaczewskich. Obaj kilka dni przed meczem nabawili się kontuzji. Kamil czeka na diagnozę, Patryk już wie, że uraz kolana jest poważny. Wsparty na kulach mecz obejrzał z trybun. Z mniejszymi bądź większymi problemami zdrowotnymi borykali się jeszcze Dariusz Kijek, Jakub Adamek, Mateusz Chaber, Artem Yefimenko, Tomasz Wasilewicz, Piotr Kurasiński
Największym problemem jest oczywiście obsada lewego skrzydła. W sobotę na tej pozycji próbowany był Dariusz Kijek i Daniel Bieżyński. Lepiej wypadł ten drugi. Był to zresztą chyba jego najlepszy dotychczasowy występ w drużynie seniorów. Grając na wysokiej skuteczności zdobył aż siedem bramek. Tyle samo rzucił grający z podkręconą kostką Jakub Adamek.
Sam mecz nie miał długiej historii, szkoda jednak, że świdniczanom kolejny raz zabrakło koncentracji w ostatnich minutach. Zamiast wygrać różnicą kilkunastu trafień skończyło się tylko na pięciu golach przewagi. Goście, którzy również borykali się z dużymi problemami przyjechali do Świdnicy w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, do końca bardzo ambitnie walczyli o maksymalnie korzystny dla siebie rezultat. ŚKPR najlepszy okres zanotował po przerwie. Po serii skutecznych akcji w obronie i ataku w 43. minucie na tablicy wyników było już 27:16.

II liga piłki ręcznej, grupa 2
10. kolejka (26-27.11): ŚKPR Świdnica – Start Konin 35:30 (16:12), AZS Zielona Góra – Tęcza Kościan 46:19 (22:9), Żagiew Dzierżoniów – Astra Nowa Sól 31:21 (11:9), Bór Oborniki Śl. – Sparta Oborniki Wlkp. 22:29, Zagłębie II Lubin – Zew Świebodzin (mecz w nd.) OSiR Komprachcice – Dziewiątka Legnica 21:20, Orlik Brzeg – Lider Swarzędz 25:34

1. AZS Zielona Góra        10    20    10-0-0    350:239
2. ŚKPR Świdnica (s)    10    20    10-0-0    313:232
3. Zew Świebodzin              9    14    7-0-2    263:225
4. Żagiew Dzierżoniów        10    13    6-1-3    297:243
5. Lider Swarzędz              10    12    6-0-4    262:257
6. Start Konin                      10    10    5-0-5    282:289
7. OSiR Komprachcice        10    10    5-0-5    274:283
8. Sparta Oborniki Wlkp.    10    8    4-0-6    234:233