Są dla siebie przyjaciółmi

Po raz trzeci seniorzy z gminy Świdnica korzystają z oferty Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Wszystko za sprawą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rok rocznie organizuje letni wypoczynek pod hasłem ,,Bądź swoim przyjacielem”.

Seniorzy podczas wypoczynku w Lubachowie

Czasem nie trzeba dalekich wyjazdów, aby seniorom zapewnić moc atrakcji. Dlatego ważne było stworzenie dla uczestników alternatywy letniego wypoczynku, podczas którego będą mogli wspólnie spędzić czas, dzielić się poradami, zainteresowaniami i oderwać się od codziennych problemów – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

W trakcie tygodniowego pobytu dla blisko 40 uczestników projektu został przygotowany program zawierający ponad 70 godzin zajęć  o różnorodnej tematyce. Spotkania z dietetykiem  poświęcone zdrowemu trybowi życia i odżywiania, doboru odpowiedniej diety do wieku i  dolegliwości typowych dla seniorów. Pogadanki na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobu radzenia sobie z chorobami, a przede wszystkim poświęconych profilaktyce prozdrowotnej, zajęciach z pierwszej pomocy, warsztaty kosmetyczne, warsztaty socjoterapeutyczne – pokonywanie własnych słabości, wzmacnianie poczucia własnej wartości. Nie zabraknie też czasu na odpoczynek na świeżym powietrzu, spacery po okolicy- nordic walking, zwiedzanie Świdnicy oraz rejs po jeziorze Bystrzyckim – informuje Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Łączny koszt organizacji wypoczynku dla seniorów w Lubachowie wyniesie ok. 18 tys. zł i       w całości pochodzić będzie z budżetu GOPS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *