Ruszyła wymiana sieci, będą utrudnienia

Dzisiaj, 25 września rozpoczęły się prace związane z wymianą sieci wodociągowej pod ul. Księcia Bolka Świdnickiego wraz z wymianą przyłączy do kamienic.

fot. ilustracyjne

Mogą wystąpić okresowe przerwy w dostępie do bieżącej wody, zmieniona też będzie organizacja ruchu drogowego – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK.

To element tegorocznego planu wymiany świdnickiej sieci wodociągowej, który obejmuje w tym miejscu wymianę 340 metrów sieci i zastąpienie jej nową rurą 160 mm PE. W efekcie prac zmniejszy się awaryjność i poprawione zostaną niektóre parametry dostarczanej do mieszkań wody.

Prace wykonywane będą metodą bezwykopową aby do minimum zniwelować zniszczenia substancji drogowej.

W pierwszym etapie prace odbywać się będą na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Łukasińskiego i spowodują zwężenie jezdni, które pociągnie za sobą konieczność wprowadzenia na tym odcinku jednego kierunku jazdy, w dół ul. Ks. Bolka. Niemożliwy zatem będzie skręt z ul. Łukasińskiego.

O kolejnych możliwych zmianach w organizacji ruchu drogowego w tej okolicy informować będziemy na bieżąco. Informacje o planowanych przerwach w dostawie wody znajdować się będą drzwiach wejściowych do klatek schodowych – zaznacza rzecznik.

W przypadku wątpliwości można telefonować pod numer alarmowy ŚPWiK 994.

Planowany termin zakończenia inwestycji na ul. Księcia Bolka Świdnickiego to 30 października 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *