Ruszył remont Wrocławskiej

Do końca listopada potrwa remont ulicy Wrocławskiej, który realizowany będzie w dwóch etapach, na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej i następnie od ul. Rzeźniczej do ul. Łącznej. Na początek wymieniony zostanie poniemiecki wodociąg żeliwny na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Wodnej, po stronie nieparzystej.

Równocześnie rozpoczną się roboty drogowe polegające na regulacji linii krawężnika drogowego i poprawie odwodniania jezdni, które realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Po odtworzeniu konstrukcji wszystkich wykopów, drogowcy wykonają nową nawierzchnię jezdni. Planuje się, że pierwszy etap robót wodociągowych i drogowych  potrwa do końca czerwca.

Na remontowanym odcinku ulicy Wrocławskiej dla Etapu 1 (od ul. Wodnej do Rzeźniczej)  od 15 marca wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z przejazdem od ul. Rzeźniczej do ul. Wodnej, z zawężeniem pasa ruchu do trzech metrów. Ruch w kierunku przeciwnym zostanie pokierowany objazdami, jak dla drogi wojewódzkiej nr 379, w dwóch pętlach –  jedna przez ul.1 Maja i ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Esperantystów, a druga poprzez ul. Wodną i ul. Kliczkowską. Nie będzie możliwy również wjazd w ulicę Rzeźniczą (w kierunku ul. Mieszka I na skrzyżowaniu ulic Wrocławska/Rzeźnicza). Dojazd do ul. Mieszka I poprowadzony będzie ul. Wrocławską i ul. Wodną. Po zakończeniu tego etapu prac w takim samym cyklu technologicznym rozpoczną się prace na etapie drugim, na odcinku między ul. Rzeźniczą, a skrzyżowaniem z ul. Łączną. Koszt robót drogowych to ponad 580 tysięcy złotych, z czego prawie 113 tys. zł stanowi wkład Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,  reszta jest finansowana ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Od 15 marca trasy linii autobusów komunikacji miejskiej nr 7, 41,43 i 52 ulegną zmianie:
– dla linii  7, 41 i 43 (kierunek Szarych Szeregów)
(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Wrocławska /1 Maja, przejazd do ulicy Kościelnej, zjazd do ulicy Saperów, dalej kontynuacja ul. Wrocławską po normalnej trasie przejazdu).
Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 minut.
– dla linii 52
(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Saperów /Wrocławska,  przejazd ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Wodną, przejazd ul. Wodną {przystanek zastępczy}, dalej po normalnej trasie przejazdu). Z obsługi na linii nr 52 wyłączone zostaną przystanki przy ul. Rzeźniczej i ul. Mieszka I. Przewiduje się, że zmiany te obowiązywać będą do końca czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *